• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
bulhomes2 - майстор
Предполагам маслото. Не знаех за спирането от пресостата, за което dragozow каза. Обикновено в студена сутрин като го включех много се чудеше дали да тръгне или не.
dragozow - майстор
Маслото замръзва. Особено ако е P150 и седи навън или в някое мразовито помещение. Аз освен италианските Oma внасям и китайски малки компресори. Бутилки 24 и 50 литра, дебита е все един и същ. Много клиенти ги ползват полупрофесионално, въпреки че не стават за това. Един хубав компресор с отделна глава и мотор и най-малката бутилка е поне 750-800 лв, ако търсиш повече дебит и т.н. цените растат главоломно. В България внасяме 4 фирми такива компресори с еднакви параметри и различни цветове, цените са +- 20-40 лв. Китайските ги има във всеки магазин с различно качество. Цените в Китай са от 30 до 100 долара, тия от 30 въобще не тръгват и като нови.
fotenliev - специалист
убедих се да купя с бутилка маслен иначе тоя на НУАИР много як дизайн има часовници на ляво на дясно и ако може да ми обясните малко за масления как работи какво масло и тем подобни ,спрял съм се на блак и декер какво ще кажете за тази марка Портативен въздушен компресор с налягане 8Bar. Резеровар с обем 24 литра. Регулиране на налягането. 2 манометъра. Дебит 160 литра/мин. Директно задвижване. Лят метален цилиндър. Две големи колела за по-добра мобилност.

Технически спецификации:

Портативен въздушен компресор
Маслен
Директно задвижване
Лят метален цилиндър
Две големи колела за по-добра мобилност
Регулатор на налягането
2 Манометъра
Пластмасов кожух за защита на горещи и въртящи се части
Мощност: 1400W
Напрежение: 230V/50Hz
Дебит: 160 литра/мин.
Обем на резервоара: 24 литра
Максимално работно налягане: 8 bar
Циндри: 1 бр.
Тегло: 28 кг.
Доставка: На склад
Произход: Италия
Гаранция: 2 години
* Всички цени са с включен ДДС. близо 300лв.

Прикачен файл

б.jpg
б.jpg (68.74 KиБ) Видяна 17135 пъти
dragozow - майстор
Маслото е специално компресорно със спецификация P150 или P100. Продава се в магазините в които има компресори, по бензиностанции и т.н. няма да го намериш. Тоя декер си е чист китаец с лепенка, без лепенка струва 50 лв по-малко. Дебита 160 литра е на входа, до изхода се губят 20%, имай го предвид ако предварително си си направил сметка.
milen56 - специалист
Аз на мойте слагам масло като на колата 10W40.Имам един Еинхел 24л и Метабо 24л.
dragozow - майстор
milen56 написа:
Аз на мойте слагам масло като на колата 10W40.Имам един Еинхел 24л и Метабо 24л.
Не трябва, компресорната глава се нагрява много повече и няма собствено охлаждане. Много хора сипват двигателно, но не е правилно.
batkotony - специалист
А колко парички му е литъра на това специалното?
dragozow - майстор
Зависи, намира се за 15-20 лв литъра. Имай предвид че на малък моноблок с литър ще смениш маслото два пъти.
batkotony - специалист
Разбира се.Просто питах,ако е съизмерима цената на литър,а тя почти е,няма смисъл от незнание да се правят груби грешки.Това се отразява не само на работата,но и на трайността на самия компресор.Благодаря. :)
fotenliev - специалист
е ми тогава колега какво предлагаш нещо от този габарит да бъде
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: