• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Не пише, че е забранено, но по тази логика и на домашната прахосмукачка може да затапиш входящия маркуч докато се претовари мотора и изгори. И затова няма да е виновен производителя, а ... ти, нали?
Мисля, че ме разбра за какво говоря. Много хора купуват маркова техника от най-нисък клас, после я използват като професионална, и после реват защо не вършела работа и защо не е надеждна като професионалната.
Като искаш да ходиш на лов или по полята, няма да си купиш Опел Корса, а Фронтера, нали? :)
ESPACE - майстор
Chefo77 написа:
.....но по тази логика и на домашната прахосмукачка може да затапиш входящия маркуч докато се претовари мотора и изгори. :)
Мотора не се претоварва в този случай, а се РАЗТОВАРВА. Гори от влошено охлаждане.
Chefo77 - майстор
ESPACE написа:
Chefo77 написа:
.....но по тази логика и на домашната прахосмукачка може да затапиш входящия маркуч докато се претовари мотора и изгори. :)
Мотора не се претоварва в този случай, а се РАЗТОВАРВА. Гори от влошено охлаждане.
А защо ли си мисля, че моторът се охлажда от същата тази струя, която прекъсваш затапвайки маркуча?
ESPACE - майстор
Chefo77 написа:

А защо ли си мисля, че моторът се охлажда от същата тази струя, която прекъсваш затапвайки маркуча?
Нещо различно да съм написал? Ставаше дума за натоварване и разтоварване - термини характеризиращи мощностните режими на двигателя. В случая със запушването на входящия въздух при прахосмукачките двигателя вдига обороти и се разтоварва консумирайки с около 40% по малко енергия. Същото е и при водните помпи.

Друг е въпроса че има професионални модели които се охлаждат по друг контур, а не от въздуха засмукващ боклуците.
Chefo77 - майстор
Аз първо бях ти опонирал за това за разтоварването, но после го изтрих - прав си бил :)
Chefo77 написа:
harko77 написа:
Тия керхер са пълни пе...али :axe: вече на 2-ра машина се случва да се спука главата на помпата и знаете ли колко струва тая нищо и никаква пластмасова глава днес ми искаха 107лв за не за бога никога повече ТАЯ СМЕШНА МАРКА КЕРХЕР :finga:
Ти това ли намери да напишеш за първи пост?
Защо не споделиш какво си правил с тази водоструйка, та да се счупи пластмасовата глава?
Керхер вършат толкова работа, за колкото си дал пари. Ама сме много тарикатите, които вместо да дадем 400 лева за нещо, което напълно ще покрие нуждите ни (и като надеждност), се опитваме да плющим дявола във въздуха. Е, няма как да стане. Марката струва пари, а ниския им клас са за домашна употреба ... и просто да ги има там.
Аз ползвам за работа един от евтините модели прахосмукачки на Керхер. Но съм съвършено наясно, че не е предназначена за тази цел и ако изгърми някой ден (а тя ще изгърми), аз съм виновен за неправилната употреба.

Къде написах че ги използвам професионално ако мислиш че миенето на терасата ти трябва професионала водоструика или да си измия колата 5 пъти за цяло лято ЕВАЛА НА СМЕШНАТА МАРКА КЕРХЕР ПЪЛНИ БОКЛУЦИ


ПП 107лв не струва главата а смешната пластмаса която излиза от главата :axe:
Здравейте, колеги.
И аз съм се насочил кум покупката на водоструйка. От всичко изчетено до тук, останах с впечатлението, че всичко си е въпрос на късмет отностно серийте "хоби".
Искам да си купя водоструйка, която да не е точно в серийте "хоби", да е някакав среден клас, който ще ми се отплати минимум с поне 4, 5 годишна служба, ако мога така да го нарека!
От изчетеното до тук разбрах, че ще бъде хубаво главата(мотора) на водоструйката да е метален, а не "PVC".
Конкретно ще ви помоля да ми дадете някакви предложения отностно водоструйки. Предпочитание за модели нямам, ценовия диапазон, който мога да отделя е не повече от 500лв.

Ето на какво съм се спрял до сега:
- http://www.argo-market.com/Products/Details/909
- http://www.argo-market.com/Products/Details/910
очаквам преки впечатления както от моделите, така и от тяхната техническа изправност.
Поздрави.
fotenliev - специалист
аз си купих преди три години бош аква 1200 плюс за 480 лв ми струваше с лихвите на изплащане за тая цена боша беше по добрия вариант от карчъра тогава ,сега бих си взел карчър като гледам колко са паднали цените им и супер параметри според мен за те я пари ще си вземеш страшна водоструйка

Прикачен файл

AQUATAK 1200 PLUS.jpg
AQUATAK 1200 PLUS.jpg (46.42 KиБ) Видяна 7485 пъти
Решил съм и аз да си купя водоструйка, но това което чета всичко под 400 лв е с пласмасова помпа.
В Амазон намерих водоструйка с алуминиева помпа на цена под 200 лв. Посъветвайте ме дали си заслужава да се купи от чужбина такава техника. За тази водоструйка има над 200 положителни мнения и е с доволно аксесоари на цена 67 лири.
Изображение

http://www.amazon.co.uk/Nilfisk-X-Tra-P ... =de_a_smtd

Гледам че и тук са добри отзивите за нея:

http://www.inhomefix.com/shop/price-com ... re-washers
EDI - майстор
СКИЛ е с метална помпа, сега е 119 лева.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Водоструйки KARCHER, BOSCH или B&D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: