• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nikolaytatarov - специалист
Здравеи колега, при схемата на Негуляев транзисторите работят при по облекчен режим на работа /в момент на превключване/недостатък е дросела от гледна точка че са още 500гр. към теглото на апарата,настроиката не е сложна стига да се прави по това което са писали колегите по назад,можеш да ползваш ир2110 вместо оптрони и тл494 и нещата се опростяват доста .
kle500 - специалист
Ясно,
можеш ли да дадеш линк към цитираното схемно решение.
И друго - намерил съм охлаждане от Р4. По един радиатор на транзистор или по един на два транзистора да предвидя.
Машинката /ако въобще ще се ползва/ е за чрезвичайни заварки с малки електроди.
nikolaytatarov - специалист
Един радиатор за 4 те транзистора и един за диодите е предостатъчно . Взимаш схемата на резонансния инвертор и махаш дросела. Резонансния кондензатор 2 по 0,22мф в паралел.Вместо uc3825 с тл494 и ир 2110
Изображение
мисля ,че това беше линка http://www.electrik.org/forum/index.php?showtopic=19313
lov - майстор
Малко отклонение ама как работи това нещо.

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... gAThGrCV4A
nikolaytatarov - специалист
Много интересно как не го удря тока :?
piron45 - майстор
Изобщо не се вижда къде е закачен другия край на желязото. Според мен е някаква шашма. По кабела който пипа не трябва да има фаза.
Работи на същия принцип, като лекарствата против косопад или за отслабване например. Обаждате се на някой от дадените телефони и ви обясняват надълго и нашироко `what wire can be used`, а като дойде и сметката за телефона, принципа на работа става кристално ясен.
nikolaytatarov - специалист
Здравеите,и аз да се похваля от нещо докарано до момент кутия ,след много експерименти се отървах от резонансния дросел ,155А 38khz./за повече не виждам смисъл/,размери 10/16/16 см.тегло 2.3кг,кутията ще е сразмер 11/18/20, за кутия съм приготвил алуминиева ламарина с цел по малко тегло.
Изображение
Изображение
MamaMy - майстор
lov написа:
Малко отклонение ама как работи това нещо.

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... gAThGrCV4A
Това е жично съпротивление, а тяхната мрежа е постояннотокова. В "Офрода" е коментирано.
pansim - майстор
nikolaytatarov написа:
Здравеите,и аз да се похваля от нещо докарано до момент кутия ,след много експерименти се отървах от резонансния дросел ,155А 38khz./за повече не виждам смисъл/,размери 10/16/16 см.тегло 2.3кг,кутията ще е сразмер 11/18/20, за кутия съм приготвил алуминиева ламарина с цел по малко тегло.
Изглежда добре.
Какъв е силовия транс Е65 или Е 70, и колко навивки е?
Как измери максималния ток? И колко е тока на късо? Важно е.

ПП Личи си руската школа :)
Трансилите на платката на транзисторите нямат работа там. Излишни са.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: