• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
brin - помощник
Здравейте,
Моля за малко експертно мнение, че имам проблем със съдомиялната.
Значи е Електролукс ESF 46010.
При първото включване ми излиза грешка, която означава че се е активирала защитата против наводняване и не може да стартира никаква програма. Спазил съм всичките изисквания по включването. Има един електрически предпазителен клапан, който е на края на входящият маркуч и всъщност на него е фланеца за завиване към крана за прясна вода. Пише че работи на електрически принцип и взема захранване по самия маркуч за прясна вода.
И предвид, че сам я включвах се съмнявам да ми признаят гаранцията.
[/quote]
8180 - майстор
Май за нова машина говориш?
Подобен проблем със стара Fagor, но действително имаше защо да сработва защитата - леко сълзеше вътре.
На тия гадини долният капак е като леген - до някъде събира евeнтуална вода. При мен в едно специално предвидено най-ниско место има поплавък (шайба от стереопор), който задейства ключе и защитата.
Да не си изпуснал някаква вода при монтажа и да е същия проблем.
Предложение - ако може "легни машината на една страна" върху вестник (за нагледност, че май стотина грама и стигат на защитата) - дали няма да изтече нещо и да се оправи "грешката".
Ако вземеш да отваряш - зор работа, пък споменаваш и гаранция.
Не знам при този модел как е, но винтовете са с разни шибани "шлицове" и на терсене места.
Общо взето трябва да се отвори отпред под вратата, но при мен за целта трябваше да се свалят страничните капаци, да се развият два винта отдолу и два!!! в основата на вратата, които се виждат само ако легнеш под отворената врата - ужас.
При мен грешката беше "недокументирана" и чак след всичко това разбрах какъв е проблемът.
Дано първото ми предложение сработи.
brin - помощник
Благодаря за отговора.
Значи може и от това да е, т.к. при монтажа при пускането на мивката се оказа че мръсната вода е се е запушила малко и ми върна през отворите за пералнята и съдомиялната, така че може да е глътнала малко мръсна вода през изходящият канал. Ще проверя и ще пиша отзив.
Ако някой друг има идея, ще съм му благодарен да сподели. ;)
brin - помощник
Еййй, благодарско. Оправи се, от това е било.
Издърпах я и я наклоних, изтече около 100 мл. вода и като я включих грешката я нямаше!!!
8180 - майстор
:)
Сядайте с ракийката до нея - да ви пее.
u-ray - напреднал
Ще използвам темата за моя проблем.
Става въпрос за вградена съдомиялна Тека.
Няколко поредни дни поради ремонти от ВиК-то спираха водата и сега съдомиялната не ще да тръгне.
Изписва грешка Е1 - което според книжката е спрян кран на водата или ниско налягане на водата.
Пробвах да я пусна и сутринта и вечерта, и към 01.00 часа - не тръгва.
Иначе ремонтите по улицата приключиха и горе-долу налягането на водата изглежда нормално.
В инструкция за Тека-та пише че макс.налягане на водата е до 1,0 Мра, а минималното - 0,04Мра
Някакви съвети.
fikata - майстор
Обикновено след такива ремонти по водопровода потича кал и пясък.Провери състоянието на филтъра на машината.
Ти не уточняваш модела, но тук пише, че Е1 означава активиране на системата срещу течове:
http://www.stroi.bg/cimages/brochures/art0003075a.pdf
u-ray - напреднал
Сори, модела е Teka DW7 57 - http://electron.bg/teka-dw7-e478bia-p-7 ... 22_335_105
мисля, обаче че инструкцията която си дал е за други модели.

Иначе благодаря много за съвета, още довечера ще проверя за кал и боклуци.
Предполагам че говориш за филтъра, който се намира на началото на маркуча на съдомиялната, в AQUASTOP устройството, нали?
VLADO66 - майстор
Да, огледай го подробно-при някои модели освен едрия филтър под него вътре има цилиндричен фин филтър.
u-ray написа:
Сори, модела е Teka DW7 57 - http://electron.bg/teka-dw7-e478bia-p-7 ... 22_335_105
мисля, обаче че инструкцията която си дал е за други модели.

Иначе благодаря много за съвета, още довечера ще проверя за кал и боклуци.
Предполагам че говориш за филтъра, който се намира на началото на маркуча на съдомиялната, в AQUASTOP устройството, нали?
Трябва да "занулиш" грешката.Не знам при Тека как се оправя.Пробвай при вклочено положение и отворена врата да задържиш продължително време бутона за избор на програми.Ако ти покаже нула е добре.Ако не стане,звънни в оторизиран сервиз да ти кажат как става.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "проблем със съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: