Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ugeen - напреднал
Колеги,трябва да изолирам тавана на стая на последен етаж.Мисля да налепя 8см фибран.В момента тавана е варосан.Как трябва да подготвя повърхността.Трябва ли да стържа варта или да мина една ръка с бетон контакт или дълбокопроникващ грунд и после да лепя с лепило за ТИ на циментова основа .
EDI - майстор
Изстържи и измий варта.Добре е да ползваш и дюбели.Залепи паната с пяна за ТИ.Иска се малко опит обаче, да можеш да направиш корекция на нивата 10-ина минути след като си лепнал парчето.Ако се съмняваш, че ще се оправиш, лепи с циментово лепило.И ако слагаш фибран, ползвай или от рошавия или тоя, дето е на вафличка.Не слагай от гладкия.
Sandman - специалист
Мога ли и аз да заданм един въпрос тука? :)

Квартирата ни е на последен етаж (4ти) в блокче с тухлени външни стени, с външна изолация 10тина сантиометра стиропор. С източно изложение са и двете стаи. Сещате се колко време пече слънцето :rolleyes:
С PVC дограма сме, балкона е остъклен и съм го запердил донякъде. Въпреки всичко, сега е 30+ градуса. Климатика не искаме да го ползваме, поради здравословни причини.

Та по случая се замислям дали, и каква изолация да направя на тавана. И естествено, трябва да е ефикасно, и евтино :lol: Все пак не е мое жилището, а и не мога да си позволя да налея много пари.
Ще съм благодарен на съвет от някой знаещ! :)
Тани - модератор
Изолацията на тавана би ти свършила работа през зимата , но в случая по-скоро ще влоши положението , освен ако слънцето не напича направо плочата на тавана. Пускай климатика когато не сте в стаята. И аз изключвам моя докато съм в стаята , но пък за 10 минути охлажда въздуха като се прибера. След около час работа охлажда всички предмети в стаята и не е нужно да работи повече , защото в стаята става 18 градуса. Пробвай по този начин и провери дали тавана остава горещ. Ако е така остави климатика някой ден да работи докато те няма и пак провери тавана . Ако и тогава е горещ наистина ще ти трябва ТИ
kir40 - напреднал
Тани много полезен и компетентен отговор
Sandman - специалист
Привет!
Благодаря за бързия отговор и съвета ти Колега!

Обаче малко не може да стане при нас така с климатика :)
Жената с децата излизат на разходка рано, на обяд се прибират да спи малката най-вече, час-два-три, после пак навън. Докато са навън се проветрява, и не върви да бичи климатика през това време. После са само открехнати отгоре прозорците, че на децата не се знае какво може да им щукне...

Абе засега така ще я караме, пък ще видим...
Благодаря още веднъж!
nikogargov - специалист
ugeen написа:
Колеги,трябва да изолирам тавана на стая на последен етаж.Мисля да налепя 8см фибран.В момента тавана е варосан.Как трябва да подготвя повърхността.Трябва ли да стържа варта или да мина една ръка с бетон контакт или дълбокопроникващ грунд и после да лепя с лепило за ТИ на циментова основа .
Защо всеки във форума залага на XPS хибран, не се ли замисляте или прочитате някъде, че тои е паронепропусклив и ще направим един термос, аз примерно бих заложил на ГК с каменна вата примерно 90кг. А някои виждал ли е следите след децата върху вътрешна изолация с XPS или EPS вътрешно :?
може ли видео стъпка по стъпка лепене фибран 3см на таван вътешна изолация и после декоративни пана
нед апр 26, 2020 6:16 pmkiko62 написа:
може ли видео стъпка по стъпка лепене фибран 3см на таван вътешна изолация и после декоративни пана
или подробно как се лепи и с какво лепило например дуоконтакт дюбели мрежа шпакловане със същото лепило и да залепя паната

Тема "Подготовка на таван за лепене на ТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: