• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
sspoko - специалист
Колеги предложете добър вариант на моторна коса в средния ценови клас с минимум корда и диск ако има и други приставки още по добре :yawinkle: и повъзможност около 40кубика или колкото е там стандарта?
Имам електрически тример на Raider за около 30 лева. Купих го преди 3 години и досега не ме е предал. Захранвам го с кабел 30 метра. Само трябва да се пази от прегряване - да не му се запушват отворите за охлаждане. Мисли че все пак ще го държиш с ръце и малко дотежава след окосяване на 200 кв.метра.
sspoko - специалист
Варианта с ел вече съм го играл имам два боша с различна мощност но не вършат работа при по голяма растителност затова съм се насочил към бензинова
stefanbg - специалист
Колега, ми кви пари си нагласил? Аз миналата година си купих една, която е най-евтината намерена от мен. Върви комплект с кордова глава, нож троен и самар (не се заблуждавай, че ще можеш без него да работиш продължително). Допълнително си поръчах и циркулярен диск, ама не съм го използвал. Всичко това, без диска е 150 лв, с диска става 165 лв. справи се с един двор декар и половина, който не е пипан около 10 години. И тъй като е от най-евтините, не закъсня и проблема. Ама това е първия и за сега последния проблем, който съм имал с нея. Даже вчера изгорих 4 резервоара с бензин и днес 2, работи си машинката. С ножа реже и подънки с диаметър 4-5 см. А ето и за каква повреда говоря: Миналата година косейки с кордата участък, който имаше и доста подънки от дървета, кордата се усука около една такава пръчка, главата се отърка в нея и и се счупи зъба, който я затваря. И се разпадна. Това е конструктивен недостатък на главата - при тези обороти и условия на работа да оставят зъба да се подава от периферията - ами глупост си е. И си купих от Бриколаж, но ги има и в другите вериги, кордова глава Хускварна, универсална, 15 лв с кордата в нея. Тя е направена перфектно, без стърчащи работи по нея. С 2 мм корда върви, но пише, че става и за 2,4 и аз я карам с такава. това беше единствения за момента проблем. Същата машина, но с други лепенки, т.е. под друга марка и на други цени се среща в разни търговски вериги. В МЕТРО е с марка Ферос Тулс и в акция струваше май 200 лв. Същото се отнася и за верижния трион, който си купих със същата марка - работи без грешка. Струваше 75, в МЕТРО 115. ВАЖНО: Не искам да заблудя някой и затова наблягам, че тези инструменти си ги ползвам само за домашни нужди - не кося на хората дворовете нито им режа дървата.
Методи - специалист
Предлагам ти да си вземеш Хускварна. Зная, че са скъпи но ще ми благодариш. Имам бензинова такава от близо 8 години и до сега не съм имал проблеми.
Има корда, метален диск за по-голяма трева и диск за прореждане на гора. С металния диск съм косил трева над 70 см висока и няма проблем. Купи си и рибарска корда 1.5 или 2 мм. Не се лъжи да си вземаш друго. Кордата е по-евтина и върши чудесна работа дори и за по-висока трева.
Надявам се да съм бил полезен.

Лек ден
Втора година ползвам IKRA 25, купена от Praktiker. Не ми е създавала никакви проблеми. Удобна е за мен, защото може да се разделя на две и лесно се транспортира. Ползвам ножа - четворка, когато кося трева за сено и корда-за косене без да ми трябва сеното. Оригинално дават 2 мм корда, но и с 3мм работи перфектно. Машината е с редуктор.
iivanov - майстор
Такава ли?Щото аз и други работи правя с нея

Прикачен файл

Снимки0762E001.jpg
Снимки0762E001.jpg (69.14 KиБ) Видяна 55915 пъти
forski - специалист
Методи написа:
Предлагам ти да си вземеш Хускварна. Зная, че са скъпи но ще ми благодариш. Имам бензинова такава от близо 8 години и до сега не съм имал проблеми.
Има корда, метален диск за по-голяма трева и диск за прореждане на гора. С металния диск съм косил трева над 70 см висока и няма проблем. Купи си и рибарска корда 1.5 или 2 мм. Не се лъжи да си вземаш друго. Кордата е по-евтина и върши чудесна работа дори и за по-висока трева.
Надявам се да съм бил полезен.

Лек ден

Напълно съгласен с колегата, правилния избор е Хускварна или Щил единственото неприятно нещо е цената, за сметка на това обаче качеството е номер 1 !
Аз съм втора година с Хускварна и машината си работи перфектно въпреки че е 24.5 кубика и 1.2 к.с. постригва всичко без никакви проблеми.
Тук определено парите си заслужават :)
sspoko - специалист
за знаене и аз знам че хускварна и щил са номер едно но на мен ми трябва нещо около 250+/- за работата която ще върши няколко пъти в годината мисля че не заслужава повече.
kmk
Един въпрос към колегата с китайската косачка:
И аз имам такава, и мойта глава се прецака, ама тая цена на Хускварна дето я обявяваш къде я намери. Една кордова глава за Хускварна /оригинална/ е 80 лева.
Ако ми намериш за 15 - прати ми 2.
И още нещо - има гресьорка на лагера на главата - колко често се смазва и с какво.
Предварително благодаря за отговорите.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: