• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
VLADO66 - майстор
Цялата плеяда помпи китайки е една захаросана обвивка откъм характеристики и външен вид.Имам една такава и и дават такъв дебит че не е истина-понеже изпомпвам басейн мога много точно да преценя-еми горе долу на 1/2 е от това което пише по кашона-криви, напор,дрън-дрън.
Тани - модератор
hidrazin написа:
Кое да е проблем? Че са по цол и половина а не по два?
Напротив - още по-добре! Така хем леко ще свалиш дебита и ще се предпазиш от евентуална кавитация.
Тези двете тръби ще си ползваш като два кръга. Не трябва да работят едновременно. За входа правилно си се
ориентирал - гофриран маркуч, а не тръба с бързи връзки.
:partyman:
Да, за намаляването се притеснявам. Намаляването става от 2 цола на 1 1/2 - дали не е много за помпа 2 цола? Просто така ни беше удобно защото вътрешния диаметър на маркуча пасва със външния на тръбата.Има около метър тръба 1/1/2 в кладенеца и след това се разклонява на две тръби с по кран накрая! Защо да не ги ползвам едновременно? дори дължината на маркуча създава налягане за помпата. А колкото до избора на гофриран маркуч - преди 15 години , когато съм го слагал нямаше полиетиленови тръби и бързи връзки , а и да е имало са били екзотика :wink:


Сега съм с помпа 1 цол , а е свързана към гореописаните тръби и маркучи. Възможно ли е за това да е малко по-шумна помпата в сравнение със старата Вида 4, или е защото е "хидрофорен тип" :?
VLADO66 - майстор
Смукателя трябва да е равен или по-голям от размера на помпата,нагнетателния цолаж може да си го редуцираш.
Тани - модератор
Проблема е , че в момента и нагнетателния е доста по-голям от цолажа на помпата!
VLADO66 - майстор
VLADO66 написа:
нагнетателния цолаж може да си го редуцираш.
hidrazin - майстор
Ти сега последно с каква помпа си? Останах с впечатлението че си с 2 цола на Райдер.
http://www.zzshop.bg/index.php?l=product_detail&p=99965
:partyman:
Тани - модератор
С ето такава: http://profesionalni-instrumenti.com/in ... oduct=3258 , но ми е малък дебита и се замислям за по-голяма , а тази ще си я сложа в къщи за хидрофор.
hidrazin - майстор
Ооо...Тази е най-малката от серията. За хидрофор обаче е идеална. Само и слагаш един
ФЛУИДКОНТРОЛ и си готов.
Никви балони и други глупости.
:partyman:
Krass - майстор
hidrazin написа:
Никви балони и други глупости.
:partyman:
Я сега обясни защо си толкова против балоните и какви са плюсовете и минусите им.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Относно водна помпа за кладенец?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: