• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Искам да увелича сливовата си градина със сорт,който не се предлага официално в бг.Там,където го предлагаха неофициално може вече да го няма и варианта е ашлама от моите дръвчета.Само че не съм запознат с материята...
atanasov2004 - специалист
Колега вече е късно ашлама "на пъпка",чакаш вече м.февруари, ашлама на "калем" и траб
ва да имаш подложки-джанки, сливи саморасли, глог и т.н..
crez - майстор
Купих специална ножица за присаждане. Със шублера измервам диаметъра на калема и този на маточника и режа, среза представлява гръцката буква омега Ώ, вкарвам едно в друго и всичко прилепва точно, мажа със овощарска завазка и увивам с лико. Най-важното е ликото на калема да съвпадне с ликото на маточника. Прихващане до 80%.
kapanec - специалист
Тия ножици са ми харесли от давна но цената за която ги намира е 80 лв и ми е множко .Някой знаели по ефтини от къде може да се купят
crez - майстор
34 лв. София в един магазин за вещи от народни занаяти на Пиротска.
kapanec - специалист
само омега Ώ, ли могат да изрязват тия който съм гледал имат 3 представки за изрязване ако имаш снимка на ножицата би ли пуснал
iivanov - майстор
Какви са особеностите на калем и пъпка?Срокове?В магазина на MTD Варна видях едни ножици за 11 и стотинки,а срезът прилича на V с леко извити навън краища.
sspoko - специалист
тези ножици не са ли за пресаждане на асми и лози
iivanov - майстор
sspoko написа:
тези ножици не са ли за пресаждане на асми и лози
Не знам.Както казах не съм запознат с материята. :?
hidrazin - майстор
То и аз не съм запознат ама си мисля че присаждането на калем е почти еднакво при асмите и овошките.
Виж вече на пъпка е само мисля за овошките.
ножици за присаждане
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: