• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
DanielX - напреднал
Аз го правех с малка мека шпакличка фуга по фуга.
Тренирах нервите си. След такава терапия всеки неврастеник би станал или блага овчица или би изпотрошил всичко с ковашки чук.
Да знаех че има такава статия тук и по-времеспестяваща технология..
Мина време от зададеният ми въпрос, дилемата по питането ми вече е решена, няма и смисъл сам да си отговарям.
iordigd - напреднал
Много Благодаря на SHL за перфектната статия за фугиране на плочки. =D>
Предстои ми фугиране и искам да попитам нещо. В статията се казва, че фугата трябва да е обезпрашена и напълно суха преди нанасяне на фугиращата смес. При фугиране от къде се започва?
Ако започнем отгоре - надолу, когато мием фугиращата смес с гъба, ще потече вода и ще намокри надолу все още незапълнените фуги. Това ще представлява ли проблем? Ще трябва ли да чакаме един ден за да изсъхнат фугите за да продължим да работим по-надолу? Или е необходимо да започнем отдолу - нагоре? Тогава пък ще се стича вода и ще зацапва вече готовия участък, който е под мястото, където работим. На мен ми се струва, че вторият вариант е по-добър. Вие в каква последователност фугирате отвесните стени?
SHL - специалист
Здравей iordigd,
идеята на фугирането е да се нанесе цялата стена и тогава да се чисти, разбира се, ако материала предоставя достатъчно отворено време за работа. Но приемам, че нямаш опит и го нанасяш на няколко пъти. Грешката при теб е, че мислиш да "изкъпеш" стената и фугите с гъба, обилно напоена с вода. :) Това, което трябва да направиш е да изстискаш много добре гъбата и тогава да обработваш и чистиш, фугите и плочите. Не се чисти с напоена с вода гъба, а с влажна гъба. По този начин не се стича вода. Това е. :)
jekasus - майстор
SHL написа:
Здравей iordigd,
идеята на фугирането е да се нанесе цялата стена и тогава да се чисти, разбира се, ако материала предоставя достатъчно отворено време за работа. Но приемам, че нямаш опит и го нанасяш на няколко пъти. Грешката при теб е, че мислиш да "изкъпеш" стената и фугите с гъба, обилно напоена с вода. :) Това, което трябва да направиш е да изстискаш много добре гъбата и тогава да обработваш и чистиш, фугите и плочите. Не се чисти с напоена с вода гъба, а с влажна гъба. По този начин не се стича вода. Това е. :)
+1 Точно казано.
iordigd - напреднал
Благодаря! Ще се опитам да правя наведнъж по цяла стена и ще изцеждам добре гъбата.
Снощи налепих плочките и на последната стена. Остава окачен таван, под и кърпеж на стените.
След колко време може да се мокри фугата?
SHL - специалист
iordigd написа:
Благодаря! Ще се опитам да правя наведнъж по цяла стена и ще изцеждам добре гъбата.
Снощи налепих плочките и на последната стена. Остава окачен таван, под и кърпеж на стените.
След колко време може да се мокри фугата?
Ако питаш, колко време след нанасянето започваш да оформяш и чистиш, то е 5 до 10 минути при стайна температура (18-20*). Ако питаш, колко време им трябва да изсъхнат и да можеш спокойно да ги поливаш къпейки се, то времето е 24 часа.
iordigd - напреднал
Благодаря! Ето тези 24-ри часа ме интересуваха, че иначе трябваше да се изселваме нанякъде, както беше писал някой да не се мокри банята в продължение на 5 дни след фугиране.
iordigd - напреднал
Най-после схванах технологията на фугиране, която SHL обясни подробно. Това се случи чак на третата стена. Допреди това за да изравня фугите ги минавах с матрица. За целта използвах обратната страна на дърводелски молив откъм плоската му страна. Резултатите не са лоши, но не ми допада работата с матрица, защото керамиката много бързо стяга фугата, изпива моментално водата от нея и при минаване с молива фугата на места започва да се рони. Това налага допълнително да се намаже с фугираща смес и пак да се мине с молива за да се заглади. Пак се получава но много бавно се работи.
Метода, който описа SHL е много по-бърз и удобен за работа. Намазва се много по-голям участък и се бърше с гъба равномерно без силен натиск. Като гледам единственото условие за да се получи хубава фуга е да са налепени добре плочките. Доволен съм от резултатите!
Фугирането продължава!
Благодаря на SHL !
megamind - помощник
А какво ще посъветвате за фуга на 1 месец, която се рони? Използвах Церезит СЕ40, но след 1-2 измивания на пода се образуваха неравности, на места даже дупки. Дали да запълня дупките и неравностите и да мина всичко с импрегнатор или да махна старата фуга и всичко наново?

Това е в коридора:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "Методи на фугиране - 3 част." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: