• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Всички въпроси за вилата.
stiv1961 - майстор
Да съживя малко тая тема/ надявам се марков оод да не се сърди/. Предстои ми направа на две врати за кулинарния ми център. Решил съм за най- евтин вариант да ползвам ребра 5 х 10 см и летви 4 х 4 см и самата врата накована с дървена ламперия. За обков ще мисля като ги скова. Та въпроса ми е следния- бъркам ли някъде при направения чертеж?

Прикачен файл

врата барбекю.JPG
врата барбекю.JPG (25.87 KиБ) Видяна 8296 пъти
VLADO66 - майстор
Малки са ти летвите-поне 5/5,помисли за летящи панти че в кулинарния център предполагам ще се пие и някой все ще се челосва в вратата :lol:
Stefan2000 - специалист
Чертежа принципно е правилен.
Но ме смущава малко материала. Ламперията, или сачака са малко тънки, около 14мм обикновенно. Аз бих заложил на дъски за дюшеме, разбира се ако не те бърка цената. Съответно, може да замениш и летвите 4/4 с дюшеме, само като му свалиш глъб зъба. Вратата спокойно може да мине и само с един голям диагонал, запънат на долната панта.
stiv1961 - майстор
Stefan2000 написа:
Чертежа принципно е правилен.
Но ме смущава малко материала. Ламперията, или сачака са малко тънки, около 14мм обикновенно. Аз бих заложил на дъски за дюшеме, разбира се ако не те бърка цената. Съответно, може да замениш и летвите 4/4 с дюшеме, само като му свалиш глъб зъба. Вратата спокойно може да мине и само с един голям диагонал, запънат на долната панта.
Хммм, интересно :? А дали няма да стане малко тежичка- не, че ме притеснява ама трябва да търся и по- яки панти а това утежнява бюджета :-D Размерите ще са около 85 х 200 см.
Прикачен файл:
Врата ББК.JPG
Врата ББК.JPG (23.06 KиБ) Видяна 8264 пъти
Владо, мислих за летящи панти, но тук в СТЗ цените са от 27 лв./ бр. нагоре. А ми трябват 4 бр.
EDI - майстор
Няма да тежи.2 пакета 7 см на 4 метра дюшеме ще те оправи, че ще ти и остане.Лепиш нута и перото с полиуретаново лепило, стягаш със стягите, после с коларски болтове рамката/даже и без нея може/ и ребрата и си готов.
stiv1961 - майстор
EDI, лесно ти е на теб като имаш стяги. Аз трябва да импровизирам :-D . Казваш с лепило, а това става ли за тая цел:
Прикачен файл:
Лепило.jpg
А как ще стане без рамка, няма ли да е малко паянтова :?
bogomilZ - специалист
EDI написа:
Няма да тежи.2 пакета 7 см на 4 метра дюшеме ще те оправи, че ще ти и остане.Лепиш нута и перото с полиуретаново лепило, стягаш със стягите, после с коларски болтове рамката/даже и без нея може/ и ребрата и си готов.
Не трябва да си лепи нута и перото - даже е грешно да се лепи - там трябва да "диша" зимата и лятото, сутрин и вечер. От ребрата колегата иска на прави каса и така и трябва за да си легне на нея вратата иначе ще е като вратник между два двора
VLADO66 - майстор
stiv1961 написа:

Владо, мислих за летящи панти, но тук в СТЗ цените са от 27 лв./ бр. нагоре. А ми трябват 4 бр.
Комплекта струва горе-долу тази цена http://www.sonico.bg/front/products.php ... bcat_id=33
EDI - майстор
Ами купуваш си 3 броя ЕВРОМАСТЪР, някъде към 15 лева парчетно струват и си готов. :-D :lol: Иначе лепилото го виж да е водоустойчиво D3/В3 клас, избор голям има.Това като го гледам и то става, някаква яхта има нарисувана, трябва да е водоустойчиво.Няма да е паянтова, като залепиш парчетата и сложиш две ребра отгоре и отдолу и един напречник към долната панта, ама ако искаш можеш и да си направиш и рамка.
P.S. Колегата Богомил казва, че не трябва да се лепи, може и така да е правилно.Аз поне като си правя разни врати от масив или си поръчвам слепени плотове или си лепя дюшеме/ламперия и нямам проблеми.
Stefan2000 - специалист
Ще станат вратите, не се притеснявай. Възможно е и с рамка, но се усложнява конструкцията.
За дюшемето имай предвид че е с финиш само от едната страна. Съответно и фугата е напасвана по нея, а от грубата страна фугата е малко по-голяма. Но това не е голяма болка, и ако се направи лека фаска по ръба, дефекта ще стане ефект :cool:

Прикачен файл

врата.jpg
врата.jpg (46.55 KиБ) Видяна 8215 пъти
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Дървена порта за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: