• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Фло - специалист
jijo написа:
и като стана дума кво мислите да се сложи еластична добавка във варо-циментния разтвор против напукване ?
Boro имат такова примерно - http://www.boro-bg.com/articledetails.php?ArticleID=82
Примерно, в духа на форума "направи сам" може да сложиш тапетно лепило -КМЦ /карбоксиметилцелулоза/ 1 кг. от 2,80 лв. /произв. завод Свилоза/ се разтваря в 10-12 литра вода за 24 часа до получаване на гъста маса и от нея слагаш в разтвора на око така,че да стане достатъчно пластичен разтвора за мазане.
ясно - за еластичност става и тапетно лепило ...
а по въпроса с пропорцийте ? има ли някой дето е много наясно с нещата да каже кое е истина ?
1, 2 , 3 или 4 ...
или да купуваме готова вароциментна мазилка - примерно теразид имат 16 кинта мисля торбата и забравяме за тия размисли и страсти :)
Фло - специалист
Тука съфорумеца filmatoplo има стар учебник по зидарство,останал още от баща му,питай го на лични да ти каже каква е била пропорцията от време оно,когато вароциментения разтвор се е разделял по марки,да речем М-1,5 или М-2.Освен това ,според мен тези 3 или 4 части пясък ми се струват поне 2 пъти по-малко от необходимото защото правим мазилка а не бетон.
masterval - майстор
Прикачен файл:
стр 1.jpg
стр 1.jpg (116.89 KиБ) Видяна 8219 пъти
Прикачен файл:
стр 2.jpg
Сигурно е нещо такова?
ааа ето майстор с писмен документ учебник ... черно на бяло :)
може би тва е
благодаря за мненията ... ще пробвам и ако не падне до няколко месеца ше си запиша че имам да почерпя бутилка хубава ракия :-D :drinkers:
Tzezar - специалист
И не разбрах сега какво стана с ракията..................
perdeee - специалист
Имам един въпрос- Замазах стена от бетонни блокчета преди да започна с мазането я минах с рядък разтвор на лепило за плочки уж да има някаква основа,мазилката не е много дебела даже бих казал че е тънка на места е около 1см а наи дебелата и част е около 1.5-2 см но тази вечер като видях стената мазилката на места беше подпухнала и отделена от стената направо беше станало като балон и това много ме стресна защото върху тази мазилка ще се лепят плочки.Каква може да е причината за това подпухване и как да процедирам?
jekasus - майстор
Шприц ли направи или шпаклова?
Ако се ползва лепило, се прави "гребен"с назъбена маламашка, остава се да изсъхне и преди да се маже, се мокри с вода.
Демек прави наново.
perdeee - специалист
Ами направих рядък разтвор и го мазах с четка.Около една четвърт от мазилката се е надула а другата изглежда наред но ме притеснява да не се отлепи с плочките след това.Да не би да е от това че е много тънка мазилката на места по малко от сантиметър?
jekasus - майстор
Събаряй това, което падне. Не се маже, а се пръска шприца.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Варо-циментова мазилка - метод на работа по етапи !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: