Всички въпроси за вилата.
masurev - напреднал
Мерсажно за съвета :partyman:
ZMeyGorianin - майстор
Не знам каква е разликата, но едно чамово дюшеме на беседка редовно го мия с препарат и водоструйката и не е мръднало три години! Да не говорим за люспене и белене! Покритието е две ръце български яхтен лак без грундиране.
bulhomes2 - майстор
Тоя Дренски ми е наблизо. Ако мога с нещо да помогна?
Pasko - специалист
Аз съм пръснал една кухненска маса с яхтен лак на HEMPEL( един от най-големите произвофители на корабни бои) преди 17 години! Слагаме отгоре горещи тенджери, мием с мокри гъби и досега НИЩО! Вносители са Денеб инвест- Варна
stenmark - специалист
Pasko написа:
Аз съм пръснал една кухненска маса с яхтен лак на HEMPEL( един от най-големите произвофители на корабни бои) преди 17 години! Слагаме отгоре горещи тенджери, мием с мокри гъби и досега НИЩО! Вносители са Денеб инвест- Варна
А ако е отвън на слънце дали ще е пак така?
докера - специалист
Най-вероятно нищо няма да й стане :wink:
А и не разбирам какво имате против яхтения лак - ако е положен според технологията - издържа години. Аз , например, на село съм минал с яхтен лак на Левис челните дъски и други външни дървени части преди три години и още нямам никакви забележки . Под него има нанесени две ръце от водоразтворимите цветни лакове на Сократес и това е .
Не казвам че някой от Вас е направил това , но много хора безиросват или импрегнират неправилно дъските и въобще дървения материал , след това нанасят отгоре яхтен лак и после се чудят защо след една година се е улющил .....
Ето Ви за сравнение лакирани дървении преди три години и лакирани тази пролет .

Да виждате някакви разлики освен леко потъмняване ?
Изложението е югоизток и по цял ден слънцето ги напича...


EDIT: А , и да допълня - разредих малко яхтения лак с бензин , защото нямах друг разредител под ръка :-D ..... Може и от това да е станал такъв издръжлив ... :-D

Прикачен файл

IMG_0775.JPG Тази пролет

Прикачен файл

IMG_0780.JPG По-ниската част - на 3 години , по-високата - тази пролет

Прикачен файл

IMG_0778.JPG Преди 3 години
svetozar - напреднал
И аз да се включа. Захванал съм се с това. Моля за помощ относно избора на лакове / на водна основа или не ,импрегнати , масла / трябва ли да запечатвам и т.н. моля споделете вашия опит . Благодаря

Прикачен файл

Photo0086.jpg за сега съм до тук

Прикачен файл

Photo0087.jpg мъката

Прикачен файл

Photo0082.jpg преди
svetozar - напреднал
Eто и финалния резултат . Лак и байц на Бекер Акрома . Сваляне на блажно с топлодух , обличане с шперплат , шкурене с шлайфове / вибро, лентов, делта/ байцване и лакиране. Двумесечен труд. Коментарите оставям на вас. :?

Прикачен файл

Photo0006.jpg

Прикачен файл

Photo0005.jpg

Прикачен файл

Photo0004.jpg

Прикачен файл

Photo0003.jpg
svetor - напреднал
Дали си струва нечовешкия труд преценете сами !!! :?
forski - специалист
Да напиша и аз въпреки че темата е старичка но все може да е от полза на някой!
Преди три години си сменихме дограмат в къши с дъбова таква, тогава и аз бях изпаднал в същото положние с какво да я лакирам.Въпреки че производителя предлагаше лакове на водна основа (Made in Italy) нямаше голям избор от цветове за това реших аз да си купя лака и байца.
Заложихме на Бекер Акрома от Дренски в Орешака, системата е три компонентна което включва импрегнант, байц и лак. До момента вече след трета изкарана зима нямаме никакви проблеми с лаковото покритие на дограмата!
Както сме я намазали така си стои и до днес, за сверка мога и ще снимам и външната си дъбова врата намазана с лаковете на Сократес от майстора който я прави :sad:
Вратата е за шкурене и ново лакиране, и тя е на около три години след монтаж!
Само да отбележа че прозорците са ъглови и почти винаги когато вали дъжд или сняг са мокри целите!

Прикачен файл

06.jpg врата Сократес

Прикачен файл

05.jpg врата Сократес

Прикачен файл

04.jpg дограма Бекер акрома

Прикачен файл

02.jpg дограма Бекер акрома

Прикачен файл

01.jpg дограма Бекер акрома

Тема "Лак за дърво - какъв да избера?!?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: