Всичко за дърводелството
soton - специалист
Аз имам телоподаващо ама не ми е ясно как ва си заваря с него лентите - може ли да ми светнете как става?
brad4edat - специалист
Прави се специален стенд!
Ако направиш и закрепиш ръкохватката и телоподаващото на стенда, то после няма да можеш ( не е желателно и удобно) да ползваш телоподаващото за други заварки. Само с телоподаващо не става! Трябва и машина за отвръщане на лентите, а не газови лампи! Ако смяташ да лепиш лентите надеждно.
taran - специалист
На един комшия периодично му заварявам лента за банцига-направил е т.н. стенд,нещо като винкел дълаг около 60 см,с прорез в средата където се поставят краищата на лентата при заваряване-Самата лента я прикрепяме със стеги,човека беше направил ексцентрици за притискането,но не държаша добре.
При заваряването е важно да нагласиш добре телоподаващото,така че да не продухва лентата.
Незнам,дали ги отвръща след заваряването.
gogo7777 - майстор
С телоподаващо не е добре. На ВИГ с подложка месинг и неръждаема тел става перфектно и не е нужно откаляване.
brad4edat - специалист
Каквото и както и да ги заварявате лентите, то знайте, че трябва да постигнете поне 2-3 почти пълни прегъвания на лентата в мястото на заварката, като лентата не трябва да се къса. Това постигнете ли го, то значи сте успяли, всичко друго е бошлаф работа :wink:
soton - специалист
gogo7777 написа:
С телоподаващо не е добре. На ВИГ с подложка месинг и неръждаема тел става перфектно и не е нужно откаляване.
Ти можеш ли да го правиш това,та да ми залепиш две ленти?
gogo7777 - майстор
Мога, ако не бързаш щото сега нямам аргон подръка :-D
soton - специалист
Не бързам,имам две резервни,пиши на лични как да те намеря.
pvk1967 - специалист
Не че е лошо да знае и може човек повече, но при положение, че една чисто нова заварена на размер, заточена и чапразена лента идва на другия ден срещу 10-15лв. не знам дали си струва всичките описани по-горе усилия!? Още повече че залепените с боракс ленти създават проблеми на лентоводачите на заводските банцизи! Виж точиларката и чапразилото си струва да си ги оставиш в арсенала, особено ако работиш повечко!
brad4edat - специалист
Лентите, които се слепват една върху друга са първобитни отживелици и наистина имат проблеми с лентоводачите! Лепи се със телоподаващи стендове.

За дърводелец с изправни машини е възможно и да е насметка, но за цехове е немислимо без да се лепят пукнатите или скъсаните ленти. По принцип се дават до 6-7 лепенки - кръпки на лента MAX, ама съм срещал и извращения направо над 30 лепенки :shock: :shock: :rolleyes:

Тема "лепене на лента за банциг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: