Всичко за дърводелството
Тани - модератор
Решил съм да преградя една ниша на сестра ми с плъзгаща врата за да стане вграден гардероб. В Карлово има в наличност плъзгащи системи от марката Albatur. Ще разчитам на вашите впечатления от марката . Съотношението цена-качество добро ли е? Какви системи ползвате ? Като уточним марката ще питам и за конкретен модел
Височината е 250 широчина 200
maroka - специалист
То няма да е зле да внесеш малко пояснения.

Как си с денивелациите като начало, споменал си, че е ниша.
Посоченият от теб механизъм няма кой знае колко възможност за реглаж.

И разбира се от какво ще ги изпълняваш тези врати :)
Тани - модератор
Не знам точно за кой механизъм говориш. Те имат всякакви. Засега въпроза ми е за марката.
А иначе вратите ще са две. Едната ще е цялата ПДЧ или МДФ , а другата ще има и огледало по средата. Деневилация ако има, ще я коригирам с рамката. В нишата 1/3 ще е пералнята, а над нея бойлера, а останалата част ще е "гардероб" на рафтове от ПДЧ.
maroka - специалист
Поред на номерата:

За марката - силно непозната :)
Турска...за качество няма да коментирам.

За денивелациите - механизма им за 18 мм. ако погледнеш по-внимателно има възможност за реглаж 5 мм, което си е направо нищо. Повечето механизми предлагат реглаж до 20+ мм.

Хубаво е ако ги има монтирани в магазина да видиш как се движат.
Повечето механизми от подобен тип имат голям технологичен луфт на горният механизъм.
При движение на вратата се получават неприятни вибрации.
Отделно долните им механизми потракват доста неприятно.

Толкова от мен засега, пиши какво си решил....пък и някоя снимка да качиш :)
Тани - модератор
Именно добрите ми впечатления ме накараха да се замисля за плъзгаща врата. Иначе бях с нагласата за три нормални врати с по10 см рамки от двете страни. В магазина видях монтирани механизмите и ми направи много добро впечатление един от тях, та се загледах и в другите. Снимки имам в къщи и като се прибера довечера ще ги кача. Снимал съм и цените. Може да препоръчате и други марки на прилични цени с прилично качество. Никога не съм монтирал плъзгащи механизми и дори нямам идея за подводните камъни, за които да внимавам. С денивелацията ще гледам да се преборя предварително ако въобще има такава и няма да разчитам на механизмите за това.
rum_sz - специалист
http://www.albaturas.com/ru/
http://www.youtube.com/watch?v=Lbcu3vneqMU
http://www.mobili.bg/zanas.html Мисля че тук си ги гледал.

Ако всичките им системи са с горно водене ,не ми харесва.Защото ако е на щокова рамка , от тежеста на вратите горната рамка ще се огъне.Я пусни снимките да видим какво предлага магазина, и на какви цени.
KnauFer - специалист
Интересна тема .. :)
Тани - модератор
Ето малко лаишки снимки. Дори не съм знаел какво да снимам, освен цените. Така или иначе обаче, си взех каталог и не сметнах за необходимо да снимам чак толкова подробности.

Прикачен файл

P1480629.JPG

Прикачен файл

P1480626.JPG

Прикачен файл

P1480623.JPG

Прикачен файл

P1480620.JPG

Прикачен файл

P1480617.JPG
miliad - майстор
Като гледам снимките си се спрял на механизъм с долно водене при който, долната релса трябва да е добре нивелирана и съответно възможноста за реглаж не е от толкова важна при прецизна изработка и монтаж .
Основното на което да обърнеш внимание:
Стабилна/масивна/ кант дръжка-вратите са високи, тя ще ги пази от огъване.
Добро финишно покритие на профилите
Качество на носещите ролки/колела,лагер/, горни ролки/лагер,гумен борд/
А като за непрофесионалист-и начин на сглобяване на системата /какви инструменти са необходими/.
Тани - модератор
Все още не съм се спрял на механизъм! За качеството явно няма да получа отзиви, но кажете поне цените сносни ли са. Да не се окаже, че съм си купил съмнително качество на висока цена?

Тема "Механизми за плъзгащи врати Albatur" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: