Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
torbalan - Дървен философ
Голям праз!
Каквато и да е фабрична ключалка я отключват за няколко секунди...

Най-важното е да няма какво ценно да се краде вътре... Иначе си влизат, все едно влизат в къщи...
kalin72 - майстор
Пари нямаме, всичко е заеми към банките :) Имаме 2 компютъра, дето ще им е зор да продадат, и това е :) А, имаме и хубава кучка, каракачанка, дето само върти опашка, ама е луда :) И хапе ;) Противовзломен обков, разбира се, дограмата е Тисен, от пррфенстер.
Но за вратата супер много сгреших, доверявайки се на местна фирма, и резултата е желание да я сменя...
torbalan - Дървен философ
Ми аз вече казах каква е моята - доволен съм...
Вземи си на Хьорман няма да сбъркаш. Този най обикновеният им модел беше около 1100 лв. Проста изчистена врата без глезотии по нея, но пък със всичко което ти трябва изолация заключване и т. н. Аз вкъщи имам тяхна от преди 2 години с едно високо и тясно стъкло и ми е наистина външна врата на къщата, монтирана е почти на север и зимата имам чувството че уплътнява и изолира по добре и от дограмата която ми е също със троен стъклопакет и 86 мм профил на Рехау. Не се притеснявай че вратата е метална, те немците са го измислили външната и вътрешната страна никъде не контактуват помежду си, термомоста е прекъснат и няма кондензи и други недостатъци. Това при Солид-ските са го пропуснали.
Между другото предната седмица имах възможността да посетя щанда им на панаира в Мюнхен. Като новост бяха пуснали от същата серия врати с дебелина 10 см изолация и U= 0,45 W/m2K. Който се занимава с пасивно и ниско-енергийно строителство знае какво означава това. Рекламно лице им беше Шумахер. Тия просто са най добрите.
kalin72 - майстор
Хьорман са ясни, хубави врати, но доста скъпи.
Като алтернатива, какво мислите за Ролпласт вратите?
Благодаря :)
torbalan - Дървен философ
Тия ми скъсаха нервите за едни обикновени щори, ти врата ще купуваш!

Имай предвид, че нещата които докарват, като качество са много по-калпави от изложеното в офисите им!
Tsilkov - майстор
Аз същото си мислех за Ролпласт. Имам едни елементарни ролетни щори нито са направени свястно нито можаха да ги монтират като за света :lol:
Като бягаш от Хорман виж и това , но нямам наблюдения върху качеството:
http://www.madeinetem.com/uploads/files/Doors.pdf
Като не ти се дават пари вземи една метална направена от железар за няколкостотин лева и така.....преди 10 години общо взето само това беше опцията.
ebahti - майстор
"Имам нужда да сменя входната врата на къщата, много духа, не уплътнява, замръзва отвътре..." Аз съм с китайка ,покрива изискванията и струва около 200 кинта! :wink:
VLADO66 - майстор
ebahti написа:
... Аз съм с китайка ,покрива изискванията и струва около 200 кинта! :wink:
На какъв период се дават кинтите. :-D
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
ebahti написа:
... Аз съм с китайка ,покрива изискванията и струва около 200 кинта! :wink:
На какъв период се дават кинтите. :-D
Вече 6 години при брат ми :-D и няма никакво намерение да се разваля. И ако някой иска да влезе, няма да си играе да я реже с отварачка за консерви, щото може по-бързо през прозореца :-D

Тема "Входна врата за къща - каква?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: