Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
LTK
В една фирма за дограма, която е сравнително голяма на пазара казаха, че комбинирането на високоенергийно и нискоемисийно стъкло в двоен стъклопакет води до пръскане/счупване на стъклопакета след година. Някой има ли такива наблюдения?
housedoktor - майстор
От година съм с "4 сезона " и мисля върши работа
по ефективно е да си поръчате дограма с по дебел стъклопакет 30,32мм или най–добрия вариант троен 36 мм
akpe4a - напреднал
dzadara написа:
или най–добрия вариант троен 36 мм
Допълнителен "+" е по-добрата звукоизолация.
Vancata - напреднал
Здравейте.
Вдигам малко стара тема но имам въпрос. Монтирах дограма с троен стъклопакет 40мм Високо-Енерг(четири сезона)/бяло/бяло. Изложението е южно, но на дълбок вътрешен балкон 1.5м навътре (няма пряко греене върху стъклопакета).
За съжаление чак след монтажа установих, че стъклото четири сезона намаля светлинния поток с приблизително 20% (на око, не съм замервал, лумин метрите на телефонтие не са коректни) по-малко светлина влиза в помещението. Това нормалне ефект ли е от "4 сезона стъкло"?

П.С. Доста време изгубих в обясняване с фирмата, че гоня максимална дневна светлина в помещението и ефекта за мен е точно в обратната посока. Предпочитах дори троен стъклопакет с три бели стъкла + допълнителна сметка отопление/охлаждане, ако знаех че четири сезона намаля осветеността в помещението толкова много. На серверните стаи имах Ка стъкло пак троен стъклопакет и такъв ефект почти нямаше. Ако има значение профила е саламандър.
Нормално ли е намаляването на осветеността? Информативно бих искал да знам преди да го махна и да дам още една не малка сума за три бели стъкла.
Благодаря предварително!
valentino76bs - майстор
Да кажа и аз нещо по темата с преки наблюдения!
Към днешен ден 21.09/19 вънка е леко по студено но слънцето грее.Апартамента ми е юг/запад .Правя сравнение между двете дограми,едната е двоен обикновен стъклопакет а другата 3 стъкла 32мм стъклопакет с външно 4с стъкло!
Еми .....слънцето ще ме запали през обикновения стъклопакет топли добре стаята а през 4s никва топлина не усещам което за зимата е голям минус все пак нашата зима е топла и има слънце и 4s не е добър вариант!
nikolov333 - майстор
За това за зимата от север и юг, ако не искаш да ограничаваш слънцегреенето, се слага само КА стъкло. То не намаля толкова светлината.. От запад за мен е задължително 4 сезона.. от изток зависи, донякъде..
valentino76bs - майстор
Всеки казва различно!Явно трябва точно да се уцели според зависи!
Казват ,че ка прави парник лятото и се слага на север само!
Моя апарт. е повече на запад .Зимата студено понеже етажа нисък а лятото е много добре има големи дървета и правят сянка.
Колебаех се дали да сложа ка най вътрешно .Но сега ако трябва да избирам ще сложа 3 обикновенни бели. Всъщност ще видя как ще се държи зимата да имам занапред информация от първа ръка :) но незнам пак дали ще е точна преценката щото стаите са различни като кв.и като изолация!
preslav - майстор
съб сеп 21, 2019 3:35 pmvalentino76bs написа:
Всеки казва различно!Явно трябва точно да се уцели според зависи!
Казват ,че ка прави парник лятото и се слага на север само!
Моя апарт. е повече на запад .Зимата студено понеже етажа нисък а лятото е много добре има големи дървета и правят сянка.
Колебаех се дали да сложа ка най вътрешно .Но сега ако трябва да избирам ще сложа 3 обикновенни бели. Всъщност ще видя как ще се държи зимата да имам занапред информация от първа ръка :) но незнам пак дали ще е точна преценката щото стаите са различни като кв.и като изолация!
Прав си, че всичко е според зависи - имам трима бели с изложение Югозапад, при следващ случай ще сложа и един негър защото летните ми сметки са същите като зимните. С две думи, зимните няма как да намаля, но с намаляне на летните ще съм на общ + с годишната сметка за ток.

Тема "Стъкло 4 сезона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: