Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kalin72 написа:
Хьорман са ясни, хубави врати, но доста скъпи.
Като алтернатива, какво мислите за Ролпласт вратите?
Благодаря :)
Не знам на кое викаш доста скъпо! Хьорман имаха модел за около 1100 лв., за съвсем изчистена врата. Аз исках да си взема такава, но понеже слушах жената си и я поръчах с остъкление и ми излезе малко над 2000 лв. И това е врата която е проектирана, произведена и тествана специално като външна врата за къща.
Аз не бих си правил експерименти с нещо, което ще се наложи да го изхвърля след година две експлоатация. Разбира се като става въпрос за собствената ми къща. Имай предвид, че входната врата на къщата е най често използваното нещо в една къща. Ежедневно и по много пъти на ден! И ако това те дразни понеже скърца, заяжда, тече конденз или нещо се е раздуло или най честото оправдание понеже къщата ти уляга вратата се усукала .....

Колкото до вратите на "Ролпласт", ще кажа само че не ти ги препоръчвам!
themask - специалист
От Ролпласт имам следния скромен опит:
Отивам да видя за прозорец с външна щора. Каката ми казва, че имат по-принцип, но не и в магазина - "не можете ли да си ги представите?", ме пита.
След което ми чертае прозореца (2х2.5м) с греда по средата. Казвам й, че не искам никакви такива, а тя започва да обяснява, че бил голям прозореца и щял да се спука стъклопакета от температурните разлики :rolleyes:
Тръгнах си много бързо...
ribnikolaevi - майстор
Не искам да ставам защитник на Ролпласт, но за да е ясно: Фронт-офисите им са на франчайз. Даже в самата им централа на Кукуш е трудно да получиш достоверна информация. Но офертите им за троен стъклопакет определно си струват. Когато аз си сложих такива, Ролпласт не предлагаха и затова се спрях на друга фирма. Но когато пуснаха тройния стъклопакет доста мои познати си поръчаха от тях точно такъв и сега са много доволни. Въпросът с качестватна на монтажа им си стои, вярно е, ако някой си поръча дограма от тях трябва добре да си организира контрола, но от монтажната бригада за интериорни врати съм доволен. Особено като ги сравня с другите фирми на пазара...
Извинявам се на автора на темата за смяната на посоката и. Ако счита, че мнението ми пречи на развитието и или не е на място, готов съм веднага да го изтрия.
Tsilkov - майстор
themask написа:
След което ми чертае прозореца (2х2.5м) с греда по средата.
Това е редовния лаф не само на Ролпласт. Много добре си направил че си изчезнал защото повечето хора се "вързват".
torbalan - Дървен философ
Че аз имам един прозорец широк 3 метра. Дограмаджията ме пита "На три по един ли да го правя"
Аз му казах, че искам 1 да е, но три метра :)


Той отначало се почеса. Зачуди. Накрая каза "ще го направя, но ще помагаш да го дигнем"

Четири лета минаха от тогава - прозореца си е здравичък :)

Спука се един на първия етаж... Големия син с едно негово приятелче си играели на играта "Кой ще хвърли по-далече камъка..."
themask - специалист
ribnikolaevi написа:
Не искам да ставам защитник на Ролпласт, но за да е ясно: Фронт-офисите им са на франчайз. Даже в самата им централа на Кукуш е трудно да получиш достоверна информация. Но офертите им за троен стъклопакет определно си струват. Когато аз си сложих такива, Ролпласт не предлагаха и затова се спрях на друга фирма. Но когато пуснаха тройния стъклопакет доста мои познати си поръчаха от тях точно такъв и сега са много доволни. Въпросът с качестватна на монтажа им си стои, вярно е, ако някой си поръча дограма от тях трябва добре да си организира контрола, но от монтажната бригада за интериорни врати съм доволен. Особено като ги сравня с другите фирми на пазара...
Извинявам се на автора на темата за смяната на посоката и. Ако счита, че мнението ми пречи на развитието и или не е на място, готов съм веднага да го изтрия.
Какво имаш предвид под "троен стъклопакет"? Дограмата или самото стъкло? На мен лично, когато си поръчвах дограмата, разликата между "обикновен" профил с двоен стъклопакет и 6-камерния с троен стъклопакет беше около 500 на 10000 лева... Не мисля, че има място за размисъл изобщо.


Между другото още някой да сподели опит с Хьорман? :) Не се стеснявайте!
ribnikolaevi - майстор
themask написа:
Какво имаш предвид под "троен стъклопакет"? Дограмата или самото стъкло? На мен лично, когато си поръчвах дограмата, разликата между "обикновен" профил с двоен стъклопакет и 6-камерния с троен стъклопакет беше около 500 на 10000 лева... Не мисля, че има място за размисъл изобщо.


Между другото още някой да сподели опит с Хьорман? :) Не се стеснявайте!
Точно за стъклопакета говоря. По мое време разликата беше по-значителна, вече не помня колко, всъщност само няколко фирми ми дадоха оферти за нормален стъклопакет, защото изричното ми условие беше за троен. Но не съм ги и разглеждал изобщо и съответно не ги помня.
Tsilkov - майстор
Разликата вече е доста по-малка. Профилите за троен стъклопакет са си стандартни вече. Разликата е в проценти,а не пъти както преди няколко години.
djendov - специалист
Потресен съм от избора!!!
5 вида врати в 3 цвята от 500 до 1800лв.

В единия магазин ми предложиха да си взема стандартна за апартамент и да я лакирам с лак за яхти. Нямало никакви проблеми. А и ще я защитя с козирка и стъпало...почти не очаквам да се мокри. Някой чувал ли е нещо подобно?
Врата с МДФ покритие, лакирана и сложена на къща?

Другия ми вариант е да купя гадна метална с прахово боядисване и да я дам да я пребоядисат антрацид.
kalin72 - майстор
djendov написа:
Потресен съм от избора!!!
5 вида врати в 3 цвята от 500 до 1800лв.

В единия магазин ми предложиха да си взема стандартна за апартамент и да я лакирам с лак за яхти. Нямало никакви проблеми. А и ще я защитя с козирка и стъпало...почти не очаквам да се мокри. Някой чувал ли е нещо подобно?
Врата с МДФ покритие, лакирана и сложена на къща?

Другия ми вариант е да купя гадна метална с прахово боядисване и да я дам да я пребоядисат антрацид.
Да, избора е малък...Солид55, Портадоорс с полските врати и Хьорман. Поне последните имат промоция, и мисля от тях да купя 46 мм вариант на вратата, поне изглежда и се усеща много по-стабилна от останалите...

Тема "Входна врата за къща - каква?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: