• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Напишете въпрос свързан със санирането.
Tsilkov - майстор
В темата е писано последно 2009 и оттогава автора ни вест ни кост -предполагам не е направил нищо.В момента повечето фирми предлагат EPS 20 см.(естествено няма да ги срещнеш във всеки строителен склад) .Дюбели за 20 см. изолация съм виждал на Baumit и Caparol системите.По спомени и Fischer имаха.
topurov - специалист
Проекта крета бавно, но сигурно. Тази или следващата седмица ще се слага дограмата и ще се маже отвътре. Изолацията - другата година.
stivemaster - майстор
Много тенденциознно се развива темата.Въпреки че с мнения участват хора с очевиден капацитет , впечатление прави липсата на информация относно използваните термини ,тесногръди коментари относно възвращаемост на инвестицията без значение дали това е необходимо и как би могло да се постигне.Коментари по свойства и качества на материали които са свободни съчинения "това грозде сигурно е кисело щом е толкова високо" и нямат нищо общо с техническите спецофикации на цитираните материали.Обсъждане на идеята на автора на темата само от гледна точка криворазбрана целесъобразност.
Хайде като съм почнал с критиката да дам и решения или обяснения и идеи.
1.Пасивна къща е тази която за отопление и охлаждане потребява до 15 кВ/ч на м2 РЗП годишно и 120 кВ/ч на м2 РЗП годишно общо.
2.Ако говорим за къща превишаваща или не тези норми там говорим за нискоенергийна къща.
3.Ако обаче трябва да коментираме най високата категория енергоефективни решения които някой там се беше пробвал да коментира то термина е "къща с нулево нетно потребление на електроенергия " тоест произвеждаща на място това което потребява "макар и не по всяко време".
4.Като говорим за възвращаемост някой задава ли си въпроса кое е най мотивиращо примерно в Германия за да си направи сметка къде се намира самия той.Аз примерно нерядко съм стигал до откритието "боже какви селяци сме....." Ето и отговора - там хората със сигурност не са по тъпи от нас въпреки фолклора тук и четейки документите на еврокомисията касаещи предстоящата им изолация стигат до информацията че - ако искат да си спестят данък сгради за еди колко си години "според класа на енергоефективност" "така е и у нас" то през срока на бонификация трябва да отговарят на нормативите .Обърнете внимание на предното изречение ,прочетете и евродирективата за информация "немския стандарт не го откривам имах го някъде по години напред но ...." та в него е даден графика на повишаване на изискваните към изолациите.
С други думи ако искаш през 2011 да си спретнеш изолацийка за която да не плащаш данък сгради 10 години и виждаш че изискванията за енергоефективност за Германия засега са през 2020 - клас А ( пасивна къща) или ако говорим за стиропор то това отговаря на 15 см - то човека веднага слага 20 см. и така.На втори план идват понижаването на разходите за електричество и т.н. "Как ли бихте коментирали 4 етажна кооперация в Хамбург строена 1965 г. ,която през 1971 година се е сдобила със система за оползотворяване на дъждовната вода за миене на ВЦ -тата"
5.Коментирате качествата на стиропора по начин по който го коментират на село "някои ми беше казал че ......" ето (в ПДФ - а ) http://www.tekna.no/ikbViewer/Content/8 ... rmance.pdf ви малко инфо за инженерни приложения на стиропора които още 36 години няма да доживеем у нас и качествата му 36 години !!!! след полагането му.
bota156 - специалист
За тангра.
Имат нови високоефективни рекуператори с противопоток или шестоъгълен топлообменник и цените са наполовина на вортекса.
http://ventilator.bg/visokoefektivni-en ... 67-ev.html
http://www.tangra.bg/nw_BG_55.html
Пак и размерите са му 80х35х1500 - доста солидно ми изглежда
Сега колко са истина % ама поне на тангра се знаят колко са мощни вентилаторите - 147вата и дава 1300м3/ч при 100-120Pa. Модела е СВМ4-180/180
Поне ще може да се вентилираш и като поканиш в къщи 10-на пушачи. И по скоро проблема ще ти е да го накараш да вентилира малко, предполагам че най добре ще е с шумозаглушители и филтри.

Имат и доста по големи и едва ли ще са много по скъпи - но това си е вече за заведение.
И аз съм се запалил яко - ама нещо сметките не излизат.
Грубия строеж ще е 100к лв, вентилация и изолация+прозорци и те толкова и обзавеждане още толкова и идва 300к лв за 300кв мечтана къща. А имам малко по-малко от половината.
piron45 - майстор
Темата е доста старичка и без движение, но ти ако искаш си остави и адреса за да може мераклиите да ти преброят авоарите :lol:
jekasus - майстор
bota156 написа:
Грубия строеж ще е 100к лв, вентилация и изолация+прозорци и те толкова и обзавеждане още толкова и идва 300к лв за 300кв мечтана къща. А имам малко по-малко от половината.
Като не ти стигат пари за какво си строиш такава голяма къща?
topurov - специалист
Работя по проекта бавно, но славно. Доста от нещата ги правя сам поради пустите финанси. Засега къщата е на шпакловка и замазки, с дограма и една готова баня. Напролет ще се нанасяме...

Относно 'пасивните' елементи - рекуператора е закупен, дупките за въздуховодите са направени, остава да се инсталират самите въздуховоди (по график - Юли). Външната изолация от 20 см ЕПС по график ще се слага Октомври 2013. Дограмата е 6 камерна с троен стъклопакет и стъкло '4 сезона'.

Та така...
topurov - специалист
bota156 написа:
За тангра.
И аз съм се запалил яко - ама нещо сметките не излизат.
Грубия строеж ще е 100к лв, вентилация и изолация+прозорци и те толкова и обзавеждане още толкова и идва 300к лв за 300кв мечтана къща. А имам малко по-малко от половината.
Мисля че сметките ти са страшно завишени.
При мен цифрите са следните за 200 м2 къща:
Груб строеж, ЕЛ, ВиК, вътрешно измазване, замазки: 50000
Прозорци: 7000
Вентилация: 5000
Изолация: 20000
Обзавеждане: тук таван няма...

Вярно е че много неща сам съм ги правил (ще ги правя) и съм спестил много от труд (покрив, ЕЛ, ВиК, вентилация...), но все пак разликата е огромна. Ако имаш малко по-малко от половината - действай. Естествено ще трябва да си правиш сметката, но не е непостижимо. Успех!
CappY - специалист
пет фев 08, 2013 6:59 pmtopurov написа:
bota156 написа:
За тангра.
И аз съм се запалил яко - ама нещо сметките не излизат.
Грубия строеж ще е 100к лв, вентилация и изолация+прозорци и те толкова и обзавеждане още толкова и идва 300к лв за 300кв мечтана къща. А имам малко по-малко от половината.
Мисля че сметките ти са страшно завишени.
При мен цифрите са следните за 200 м2 къща:
Груб строеж, ЕЛ, ВиК, вътрешно измазване, замазки: 50000
Прозорци: 7000
Вентилация: 5000
Изолация: 20000
Обзавеждане: тук таван няма...

Вярно е че много неща сам съм ги правил (ще ги правя) и съм спестил много от труд (покрив, ЕЛ, ВиК, вентилация...), но все пак разликата е огромна. Ако имаш малко по-малко от половината - действай. Естествено ще трябва да си правиш сметката, но не е непостижимо. Успех!
Здравей, как се развива проекта? :)
шоп - майстор
ср апр 03, 2019 12:54 pmCappY написа:


Здравей, как се развива проекта? :)
Е как?
Човека е новодомец. на 08.02.2013 е написал : "Напролет ще се нанасяме..."
Та от тази пролет са изминали 6 години и човека е забравил, че е сроил... :-D
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "ЕПС с дебелина 20 см - КАК ДА ГО ЗАКРЕПЯ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: