Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
cybersas - специалист
Здравейте.

Направих пясъчник от дъски и имам следното питане:

Искам децата да нарисуват разни неща от външната му страна и възникват такива въпроси - какви боички да ползваме и с лака как да процедирам - първо да лакирам и после да рисуваме или обратното?

Пясъчника е на двора, естествено и затова питам?

Благодаря предварително.
marmoz - специалист
Със сигурност първо е боята после лака :) За жалост приятелката я няма да я питам ,тя е доста запозната с тези работи,знам че графити и други се предпазват с лак за коса върху платното/хартията ......Според мене не е за водни или темперни,маслените са наи-яки,но и наи-скъпи :) ,може и с флаконите-спреове /те паметника боядисаха ти за градинката се кахариш :-D /,но нека по запознатите да споделят :)
cybersas - специалист
marmoz написа:
Със сигурност първо е боята после лака :) За жалост приятелката я няма да я питам ,тя е доста запозната с тези работи,знам че графити и други се предпазват с лак за коса върху платното/хартията ......Според мене не е за водни или темперни,маслените са наи-яки,но и наи-скъпи :) ,може и с флаконите-спреове /те паметника боядисаха ти за градинката се кахариш :-D /,но нека по запознатите да споделят :)
Цената не е от значение - няма да отидат много - деца са все пак - затова отпадат и спрейовете :) Индиго - шаблон и боички - ако можеш да попиташ френда - ще ми е от полза. Мерси.
marmoz - специалист
Сега се чух с нея :) За теб са акрилни бои -съхнат по бързо,правят гладка повърьност,може да се ползват в/у камък стъкло дърво..... и накрая запечатваш с лак.Маслената може да се напука,да смени цвета,по бавно съхне ....... :)
cybersas - специалист
marmoz написа:
Сега се чух с нея :) За теб са акрилни бои -съхнат по бързо,правят гладка повърьност,може да се ползват в/у камък стъкло дърво..... и накрая запечатваш с лак.Маслената може да се напука,да смени цвета,по бавно съхне ....... :)
Това да не е "нейния" сaйт, щото информацията съвпада на 101%?

http://www.maestropan.net/proizvodstvo_akrilni.html

Иначе, ще се радвам за някой, който е рисувал на открито да сподели как става.

Благодаря ти marmoz. =D>
marmoz - специалист
Не е неиният саит :-D ,занимава се с 3D визоализация в момента :) ,но тези работи ги е учила и практикувала,а аз съм ги слушал само :lol:
marmoz - специалист
Ето ти акрилни бои :-D ,за жалост няма инструменти за мене... :)
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-E2D ... date=22982
nautilus33 - майстор
Здравейте,
темата е малко стара, но въпросът ми е горе-долу същият. Ще правя пясъчник от дъски от палета. И искам да попитам с какъв лак да го мина, за да го предпазя от атмосферните влияния. Също така искам да го байцна, и да питам някакъв по-специален байц ли трябва или без значение?

Тема "Детски пясъчник декорация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: