• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Абе така си е за парите, ама ти знаеш удоволствието, независмо колко време мине, когато това, което правиш проработи :) :partyman: :supz: .
ZEDYCUS - майстор
Казали са го хората- Кеф цена няма. Голяма краста е. :partyman:
griffin - майстор
Зедекус то така е и с китайските :-)
луфтове и кривини бол е снощи си оправях един герунг който всичко което можеше да му е криво заводски му беше криво хехехе :-) просто им се чудя как са толкоз способни да го направят криво китайците. Какво и да е де добре че машината е алумин та само 3 часа отидоха :-).
Всички машини след покупката трябва да се регулират дори и супер скъпите и за китайците важи и да се прегледат луфтове и конструктивни недомислия :-). Но все пак герунг за 140 лв трудно ще се намери :-).
teon - специалист
...ами освен да си го направиш сам... :mrgreen:
http://woodtools.nov.ru/persons/IS/miter/miter.htm
Stefan2000 - специалист
Значи колеги в резюме, тази машина заслужава ли да се вземе?
Ще ми трябва главно заради щрайхмуса, но защо не и фрезата.
В службата имат една такава, но ми казаха за някакви зъбни колела в редуктора, които били с пластмасов венец и превъртяли при един зор с греди в щрайхмуса.
Та може ли да се разчита на тоя щрайхмус, и да се хвърлям ли? :)
До сега съм с 3-операционната на Габрово и нямам проблеми.
А, и друго. Ако свържа трифазния и' двигател монофазно с кндензатор, ще има ли достатъчна мощност?
ZEDYCUS - майстор
С три операционната и аз нямам проблем, повечето проблеми бяха с 5 операционната. Но сигурен ли си, че тази машина която си гледал е на Рачо Ковача, в моя привод няма зъбни колелета с ПВЦ зъби, виж на другата страница разчастен привода- всички са метални. Има само едни шпонки цилиндрични 3 броя, които и при мен се наложи да сменя. Отделно трябва да се внимава за дебелината която се подава, при много крива греда иска по малко подаване , около 1мм- все пак Габровската е по скоро любителска, отколкото професионална. Аз съм доволен откак я стегнах. Но двигателят идва слаб с 1,5кв монофазен съм и ще монтирам друг двигател за привода, та си мисля твоя трифазен ще му дойде слабичък на 220 волта.
Stefan2000 - специалист
Ами това което ми се предлага е габровска машина. В службата тази която гледам е същата, само че редукторчето не е налично, за да ми покаже колегата какво се е счупило. Спомена и за някакви щифтчета наистина, но и за нещо пластмасово. Но истината е че без да съм го видял, нищо не е сигурно.
Значи, има опция да я взема и без двигателя, но продавача не ми сваля адекватно цената заради това. А един двигател отива към 150лв и нагоре.
Двигателя ти идва слаб за щрайхмуса ли? Защото на 3 операционнта с монофазния оригинален нямам проблеми.
ZEDYCUS - майстор
На три операционната е 1,1 кв монофазен, на другата е 1,5 монофазен. Досега щтрайхмуса на къси и тънки детайли не се мъчи(загрява леко двигателя), но за дълги и по широки ще се натовари и загрее повече, имам и защита работеща, но не искам да рискувам и ще отделя подаването с друг двигател -0,75кв. Сега движението на щтрайха се взима от малко ремъчно колело до патронника за борапарата. Прегледай за луфтове лагерите, втулките на борапарата и задължително редуктора преди да го вземеш. :partyman:
Stefan2000 - специалист
За съжаление не успяхме да се спазарим и сделката се расъхна.
Трябваше да се вземе от доста далеч и се оскъпяваше доста. Но нищо, :| може да изскочи нещо друго.
ZEDYCUS - майстор
Ще изкочи нещо със сигурност. Аз тази 5операционна я купих от Смядово. :cool:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Проблем с петоперационна габровска машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: