• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
VLADO66 - майстор
Добели за първия слой ще намериш ама за втория надали,не се измазва между слоевете .Прочети тази тема viewtopic.php?f=2&t=15148&start=20
Темата е добра, браво за старанието.
Здравейте, предстои ми топлоизолиране на 3 етажна къща около 100м2 е етажа или 10/10/10м :-D
Третия етаж е дострояван и е на тухла а другите са със стара мазилка, дебела към 3см. Още не съм се орентирал какъв материал да ползвам и колко ще ми искат за труд. Предпочитам аз да си пазарувам материалите, защото мога да ползвам мн-добри цени от производителите -- повечето са ми доволни клиенти :lol: Та питането ми е, какъв материал да ползвам и до колко пари да се съгласявам за труд и на края мазилка?

Предварително благодаря за съдействието...
gogata1987 - специалист
За материала - Неопор. За мазилката много зависи какви пари си готов да дадеш. Силиконова или силикат-силиконова в момента май е най-"модерно", пък дали е най-качествено - не зная. Вилата ми я измазаха със силиконова на Церезит и, засега съм доволен, надавям се и занапред да е така. Относно цените - не знам в момента как е, но пролетта на 2012 ми искаха около 40лв. на кв.метър, заедно с изолацията, шпакловка и нанасяне на мазилката(цената на мазилката е отделно). Дано съм ти бил от полза и не съм те заблудил неволно с нещо. :partyman:
Здравейте, майстора монтира скелето и сега ми иска материалите :? за сега съм осигурил само стиропора 8 и 10см, че има разлика в дебелината на стените, дюбели и шпакловка. Още не сме се разбрали за лепилото, грунда и мрежата какви марки да са. Моля за повече инфо относно лепило, мрежа и грунд!!!? :?: на какво да се спра #-o
EDI - майстор
За лепене ЕВРОМИКС имат хубаво лепило на циментова основа.За лепенето може да минеш и с по-евтино.За шпакловане бяла шпакловка за ТИ на ТЕРАЗИД, ползвал съм я, хубава е.Мрежата всякаква, само да не е от една тънка и лека, китайска май беше.Най-добре мрежа ЦЕРЕЗИТ или БАУМИТ, на самата мрежа има надпис.Грунда според мазилката отгоре, ама още е много рано за грунд.
Мерси за инфото, грунда е за старата мазилка преди да почне лепенето а за новата мазилка си много прав, че е още далече :-D
Очаквам още отзиви за лепило, мрежа и грунд :partyman:
EDI - майстор
А, ясно :-D .Един маркуч и стига.Измиваш я и си лепиш.
pvi
Здравейте,

ще си правя сам топлоизолацията, но не можах да открия информация за изолирането термомостовете по бетонните елементи.
Къщата е новоовопостроена на един етаж стоманобетонен скелет със стени от плътни тухли единички, измазан хастар вароциментов.
За тухлените стени съм предвидил 8 см EPS, въпроса ми е за колоните и бетонния пояс на който лежи покривната плоча - тях с XPS ли да изолирам и трябва ли да се дюбелира предвид че не е добре да се дупчат пояса и колоните?
XPS -а с каква дебелина да е или да го направя на 2 пласта - XPS + ЕПС?
VLADO66 - майстор
Навсякъде си минаваш с EPS,като бетоновите елементи като не искаш да ги дупчиш там ще лепиш с пяна за ТИ.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Топлоизолация на сгради - технология на изпълнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: