• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
swot - специалист
Май са се хванали :wink:

Прикачен файл

SAM_5375.jpg
SAM_5375.jpg (107.81 KиБ) Видяна 4338 пъти
имам грозде сорт отел може ли да го облагородя с някакъв друг сорт?
swot - специалист
dzadara написа:
имам грозде сорт отел може ли да го облагородя с някакъв друг сорт?
може с какъвто си пожелаеш ;)
Lisko - майстор
Тая тема гледам не е пипана от миналата година.
И хем почва с "аз нищо не знам" ама като гледам как гъмжи от спецове, направо се депресирах, щото аз па ептен нищо не знам.
Защо се зачетох и какъв е моя случай - имам две сливи в градината порасли от костилка (паднали сливи от съседската слива). Едната е към 4 см диаметър, предполагам е на 3-4 години, другата е по-малка. Не съм чак такъв маниак, че да ходя да търся дивачки и да ги копая, но си мислех - тия моите така и така са пораснали, дали не мога да ги ашладисам, че да почна по-скоро да бера и аз собствени сливи, вместо да се пресягам на съседската (хаха, с разрешение де, ама то много малко стига до мен). Мога ли калемите директно да ги дялна от съседската слива ?
swot - специалист
Lisko написа:
Тая тема гледам не е пипана от миналата година.
И хем почва с "аз нищо не знам" ама като гледам как гъмжи от спецове, направо се депресирах, щото аз па ептен нищо не знам.
Защо се зачетох и какъв е моя случай - имам две сливи в градината порасли от костилка (паднали сливи от съседската слива). Едната е към 4 см диаметър, предполагам е на 3-4 години, другата е по-малка. Не съм чак такъв маниак, че да ходя да търся дивачки и да ги копая, но си мислех - тия моите така и така са пораснали, дали не мога да ги ашладисам, че да почна по-скоро да бера и аз собствени сливи, вместо да се пресягам на съседската (хаха, с разрешение де, ама то много малко стига до мен). Мога ли калемите директно да ги дялна от съседската слива ?
Точно на такава слива можеш да сложиш всякакви костилкови видове. Решаваш череша, праскова, кайсия, бадем и др. и слагаш и след някоя, и друга годинка береш :)
Успех в начинанието! \:D/
teon - специалист
...гледам че по нашия край, май вече е късно тепърва да се вземат калеми...
dadko - майстор
Ако не е тръгнало сокодвижението още- не е късно. Можеш и да присаждаш веднага, след като отрежеш калема. Най- добре е, обаче калемите да се съберат по- рано от момента на присаждането - през януари, но може и сега.
Stefan_62 - майстор
teon написа:
...гледам че по нашия край, май вече е късно тепърва да се вземат калеми...
Изобщо не е късно, прочети да разбереш кога се вземат калеми.
http://napravisam.net/?p=4358
http://agronet.bg/agro/seeds/2074-prisa ... avila.html
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: