Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
EDI написа:
АЙНХЕЛ пуснаха 1300 ватова електрическа фреза.Тежи 17 кг, по-тежка е от другите електрически фрези - http://einhell.bg/?p=4208 .
Интересно ми е да споделиш ако имаш впечатления от работата на тази машинка. Мен ме интересува за обработка на песъчлива почва, правата лопата можеш да я забиеш без да използваш крак - дали ще върши работа или само ще "драска"?
Благодаря!
EDI - майстор
Нямам представа как работи, само в интернет я гледах.По принцип стават само за разрохкване електрическите, ако не е обработена преди това, няма да върши работа.
mitev75 - напреднал
Моята е 750 w с 5 кг.гиричка отпред вече 3-та. Година работя с нея и съм много доволен.
preslav - майстор
mitev75 написа:
Моята е 750 w с 5 кг.гиричка отпред вече 3-та. Година работя с нея и съм много доволен.
Сподели какво, как и кога обработваш - ще ти бъда благодарен! Мен ме интересува обработка на почва, в която забиваш права лопата без да използваш крак - би трябвало 1300W и 17 кг. да могат да заместят успешно мотика, но ми се ще да го видя на живо. Това, което ме примамва в електрическите култиватори е липсата на поддръжка, възможността сам да пренесеш машинката по терасиран терен и непретенциозните условия за съхранение до следващото ползване.
Качи клип ако не ти е проблем!
nv952 - майстор
Мойта също е 700 и няколко вата и като отида на село ще снимам и ще ти я покажа.
Аз за тежест ползвам една тухла но не от тези с дупките.Нямам представа от къде е прилича ми на огнеупорна и тежи към 4-5кг
preslav - майстор
nv952 написа:
Мойта също е 700 и няколко вата и като отида на село ще снимам и ще ти я покажа.
Аз за тежест ползвам една тухла но не от тези с дупките.Нямам представа от къде е прилича ми на огнеупорна и тежи към 4-5кг
И снимки стават вместо клип - достатъчно е да се види почвата преди и след обработка, а допълнителната тежест не е проблем - всякак става.
nv952 - майстор
За съжаление тези почивни дни който минаха ходих на другото село и тази неделя ще пробвам да отида но нямам интернет и затова също се удължава проблема.
preslav - майстор
nv952 написа:
За съжаление тези почивни дни който минаха ходих на другото село и тази неделя ще пробвам да отида но нямам интернет и затова също се удължава проблема.
Няма проблем - и аз задържах за момент нещата, до есента ще трябва да съм взел решение, но искам да го видя това чудо как работи.
nv952 - майстор
Ето ги и обещаните снимкови материали.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TXdPXx6kVsA[/youtube]

Прикачен файл

P160513_1704.jpg

Прикачен файл

P160513_1702[01].jpg

Прикачен файл

P160513_1702.jpg
preslav - майстор
nv952 написа:
Ето ги и обещаните снимкови материали.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TXdPXx6kVsA[/youtube]
Благодаря за снимките и клипчето - почти напълно съм сигурен, че до есента ще купя и ще пробвам 1300 W-товия вариант - ще споделя впечатленията си.
Благодаря!

Тема "Електрическа фреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: