Ел. инструментите. Консумативи.
ivanovrg - специалист
колега-говоря за две копчета
нали имат по два кабела
какъв майстор
поръчах си после от Aнглия за същия винтоверт но с друго име(TRND)
цената им беше друга ,сам си ги смених и вече почти година работят
какви майстори
та те само подменят части
скоро ми пренавиваха 2 ротора
там си има майсторлък
иска си баланс
ще видя дали са добри
но за подмяна на частите,за какъв майсторлък говорим
малко опит и внимание при разглабянето(да се запомни кое след кое) и внимание при зглабянето
преди малко си сменях един димер в къщи(стария работи само 1 седмица)колкото и да не мога те са си 2 кабела
просто частите са супер ментаци(за по евтино)
Kumay - майстор
ivanovrg написа:
колега-говоря за две копчета
нали имат по два кабела да, на захранването. А другите - с клипсовете? При хлабава връзка, ако не монтираш както трябва какво става?
какъв майстор
поръчах си после от Aнглия за същия винтоверт но с друго име(TRND)
цената им беше друга ,сам си ги смених и вече почти година работят
какви майстори
та те само подменят части А как се преценява кои части? Или наред...
скоро ми пренавиваха 2 ротора
там си има майсторлък
иска си баланс
ще видя дали са добри
но за подмяна на частите,за какъв майсторлък говорим
малко опит и внимание при разглабянето(да се запомни кое след кое) и внимание при зглабянето Майстора знае, той не се учи! И пак се връщам на преценката кое трябва да се смени и от какво се е получило
преди малко си сменях един димер в къщи(стария работи само 1 седмица)колкото и да не мога те са си 2 кабела
просто частите са супер ментаци(за по евтино)
С поста си казваш какво прави сервиза, а в предния аз каквах, че ТОЧНО ТОВА не е истинския сервиз! Почти на едно мнение сме, но го казваме по различен начин!
Приятна неделя! :wink:
guroto - специалист
Може би е най-добре ако решиш да носиш извънгаранционна машина на ремонт,да го направиш не в някой квартален сервиз,където "разбират"от всякакви марки и модели(па бил той сервиз и от 30 години),а да го занесеш в оторизирания официален сервиз за конкретната марка-Бош в Бош,Хилти в Хилти и т.н.Със сигурност ще ти излезе по-скъпо и ще чакаш повече,но рискът да ти се случи това,което се случи на мен предполагам,че е много по-малък.
Що се отнася конкретно до ремонта на перфораторите и аз съм по-скоро на мнение,че ако се е развалил след 3 или повече години експлоатация,не си заслужава да го ремонтираш,все пак тези машини имат заложен ресурс,който се е поизчерпал и е наивно да се мисли,че след ремонта ще изкарат още толкова при същото натоварване.Такъв перфоратор има смисъл да го ремонтираш само ако цената не е скъпа и с опцията след това да го използваш като резервен,а не като основен.
Като казах на един мой колега водопроводчик(аз съм електротехник)за случая със сервиза,той ми се оплака,че е дал преди 1 месец на ремонт перфоратора си Метабо,взели са му 160лв.,но не са го поправили добре(след ремонта машината прегрява и при най-малкото натоварване), и сега щял да си купува нов(аз го посъветвах да си вземе ДеВалт като моят,който струва само 345лв).Като го видя пак, ще го попитам ,в кой сервиз са му поправили така "успешно" Метабото "само" за 160лв.
dragozow - майстор
Относно копчетата би трябвало да има някаква гаранция за ремонта. Повечето сервизи дават 1 месец за ремонта и частите ако не са консумативи или не са износени от работа. Колкото до официалните сервизи мненията са много разнопосочни. На човек трябва да му идва от вътре да поправя разни машинки, имам колега(не е от сервиза) който оправя всичко каквото му попадне. Непрекъснато го зариват с миксери, прахосмукачки и т.н. Често пъти поправя изхвърлени от някого машини.
ivanovrg - специалист
dragozow написа:
Относно копчетата би трябвало да има някаква гаранция за ремонта. Повечето сервизи дават 1 месец за ремонта и частите ако не са консумативи или не са износени от работа.
може и да са имали гаранция
1 месец чаках да ги доставят-не ми се чакаше още
поръчах си други и за по малко от 2 седмици дойдоха и почти година работят
griffin - майстор
Ако се занимаваш профи с инструментите няма да имаш време да си ги правиш сам, ако си любител и има от къде да си набавиш части в повечето случаи е по добре да си ги правиш сам(мое мнение) поне за мен разправията с майстори е разправия. Ако уреда е в гаранция (която е валидна щото спарки имаха политика за задължителна профилактика която ако не се проведе нямаш гаранция) по добре в сервиза, но ако не е по добре ремонта в къщи :-).
popaslaptopa - напреднал
Та да се върнем на темата със сервизите, моля запознатите да ми кажат къде във Велико Търново мога да си ремонтирам боша?
velsi - Почетен майстор
Преполагам за Киров ти е ясно. Освен там, може да попиташ и в магазина за инструменти срещу ХЕИ. Те също имат сервиз и със сигурност ремонтират Бош и Макита.

Тема "Относо ремонт на ел.инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: