Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
miliad - майстор
Ако някой знае, да помогне с наименованието на компонента, който вързан между биметалната пластина на терморегулатора и плочата.Това в бяло в левият горен ъгъл.

Прикачен файл

РЎРЅРёРјРєР°0286[1].jpg
dobcho_vn - специалист
Термопредпазител :?
radius - майстор
Би трябвало да има 2 параметъра - ток и температура.
miliad - майстор
Точно това са параметрите. Благодаря и на двамата.
kozl - майстор
Едно време ютиите нЕмаха термо-предпазител. Сега са с термо-предпазител за по-голяма сигурност и за съжаление с по-малка дълготрайност. Иначе казано колкото повече сигурност толкова по-малко трайност.
nilro - специалист
Здравейте,жената ме помоли да и поправя ютията-ютия с парогенератор модел kashmir 280 juro pro.
Ще съм ви благодарен за малко помощ.
Проблема е следният:
На самата дръжка на ютията има копче за подаване на пара-електрическо.
Това копче,би трябвало да отваря магнет вентил само когато имаш нужда от пара и го натиснеш.
Обаче и без да е натиснато към ютията върви пара.
Бутона прекъсва веригата-наред си е.
Прави впечатление,че този магнет вентил е постоянно отворен.Даже,когато се включи ютията в контакта,без да се включи от копчето,чувам как вентила сработва и се отваря.Според мен това не е нормално да му е правилният режим,защото винаги трябва да изключваш ютията от щепсела.
Дали е някаква защита от прегряване/налягане/ и умишлено освобождаване на парата и какво може да го задейства дори преди да е загряла?
Има термичен предпазител с незнайни характеристики.
-махнах го от корпуса-резултата е същия.
-изключих го о куплонга-пак нищо не се промени.
Jacomo - специалист
При моята Ufesa, пара има винаги, а когато се натисне бутона, се включва помпа и излиза още повече пара. Докато загрява чувам 2 цъкания - едно на термостата и още едно, след което бутонът за пара става активен (предполагам това, на което викаш магнет вентил). Според мен при теб самата помпа не работи и затова нищо не се случва като натискаш бутона.
zdravcho - специалист
nilro написа:
Това копче,би трябвало да отваря магнет вентил само когато имаш нужда от пара и го натиснеш.
Би трябвало е едно, а какво всъщност прави е друго. Тая ютия няма ли си упътване в което да пише какво, кога и как се случва.
nilro - специалист
При включването на ютията помпата с вкарва вода от водосъдържателя в парогенератора и спира.После пак по малко си вкарва вода.
Мисля,че работи коректно.
Но парата излиза постоянно.
Упътване на български няма и в интернет.
Мига някакъв символ на дисплея в горният ляв ъгъл -[img]
Прикачен файл:
20170512_163050.jpg
20170512_163050.jpg (86.16 KиБ) Видяна 4209 пъти
[/img]
Прикачен файл:
20170512_163050.jpg
20170512_163050.jpg (86.16 KиБ) Видяна 4209 пъти

Прикачен файл

WP_20170512_13_19_36_Pro.jpg
Последна промяна от nilro на пет май 12, 2017 4:46 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
От скромния ми опит от разглобени ютии, "парогенератора" е камера в металната плоча с нагревателите. Щом ютията е загряла и там има вода - съответно има и пара. В разглобените от мен ютии дебита на водата се регулира от ръчен вентил при гравитачно изтичане. Нямаше ел.вентил. Гравитачното изтичане пък не позволява навлизане на вода в камерата когато ютията е права. Т.е. парата спира. :wink:
Ако водата се пропуска през ел вентил, то как ще се осъществяват степени на дебита :?
Може би имаш по-сложно устроена ютия :?

Тема "Ремонт на ютия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: