• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
shodan - специалист
Здравейте, преди известно време имах гресчица ама зачезна някъде :-D Та въпроса ми е откъде да си взема тубичка с грес, която се слага на патрона. Като се нанася на опашката на бургията да кажем и се слага на машината. Имах една българска,мисля че струваше 5 лв тубичката. Щеше да ми стигне за 20 години, ама не :) Тубичката беше без никакви етикети. Някой знае ли къде се продава такава? Или може би ще ме посъветвате да си взема друга? Ако и някой ме ориентира в цените цена няма да има :supz: Благодаря предварително :wink:
EDI - майстор
Не е необходимо да търсиш специална смазка, всяко масло става.Аз ползвам и тънко и по-гъсто, както дойде и което ми е под ръка.
shodan - специалист
Как да нанесеш масло на бургията? Трябва ми грес честно казано. Греста после си става сама течна след като почукаш малко с машината. Просто е по удобно
EDI - майстор
Аз ползвам масло, достатъчно е леко да обмажеш захвата, но щом ползваш грес, и обикновена върши работа.
pet.kan - специалист
от някоя бензиностанция, аз си взех от Петрол тубичка , май около 400 грама
EDI - майстор
Аз карам с каквото имам.В къщи имам разни стари тубички и шишенца и си карам с тях, не съм купувал от много години.
shodan - специалист
pet.kan написа:
от някоя бензиностанция, аз си взех от Петрол тубичка , май около 400 грама

А помниш ли колко пари я взе??
Освен бензиностанции, някой знае ли някой обособен магазин за всякакви греси и смазочни материали? :?
nikolson - майстор
shodan написа:
pet.kan написа:
Освен бензиностанции, някой знае ли някой обособен магазин за всякакви греси и смазочни материали? :?
Магазин за авточасти, за камиони, за селскостопански машини...
mitko64 - майстор
shodan написа:
Здравейте, преди известно време имах гресчица ама зачезна някъде :-D Та въпроса ми е откъде да си взема тубичка с грес, която се слага на патрона. Като се нанася на опашката на бургията да кажем и се слага на машината. Имах една българска,мисля че струваше 5 лв тубичката. Щеше да ми стигне за 20 години, ама не :) Тубичката беше без никакви етикети. Някой знае ли къде се продава такава? Или може би ще ме посъветвате да си взема друга? Ако и някой ме ориентира в цените цена няма да има :supz: Благодаря предварително :wink:
Ако си от София виж в магазина на Sparky на Витошка в кв. Иван Вазов. Мисля, че продаваха за техните перфоратори. Друг вариант е от магазините на щил тубичка грес за редуктора на моторните коси и храсторези.
hidrazin - майстор
Каквото и да е масло. Само да не за шевни машини или трансформаторно. Всичкото друго е пари на вятъра.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Грес за ударна машина?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: