Ел. инструментите. Консумативи.
zz_stefanov - майстор
Задравейте!
Интересувам се боркороните, които са за пробиване на отвори за разклонителни кутии и контакти, могат ли да се използват за бетон и ако са подходящи в бетон с какъв по мощост перфоратор може да се работи. Проблема ми е да не претоваря машината. За тухла съм убеден, че 800 W ще се справи.
Тани - модератор
Необходимо условие е машината да има и предпазен съединител. Така е по-безопасно и за тебе и за машината!
veselin genchev - специалист
Тани какво значи предпазен съединител?
zz_stefanov - майстор
veselin genchev написа:
Тани какво значи предпазен съединител?
Има го в механизмите на перфораторите - при засядане на инструмента приплъзва при превишаване на определено усилие.
pesho - специалист
За бетон, боркороната трябва да е диамантена при всяко положение..За разклонителни кутии и контакти,т.е. по-малък отвор,800 W мотор е достатъчен,но трябва да е бормашина за сухо диамантено пробиване със,както писа Тани,предпазен съединителn ,който контролира мах. усилие.Пробиване-само на въртене,без удар..Иначе за мокро пробиване си е цяла система и си е цифра..не ,че и "сухата " корона с пилотните свредла е евтина,де..

Прикачен файл

MAK1108406.jpg
dry diamond core drill Makita 8406- 850 W motor
MAK1108406.jpg (3.25 KиБ) Видяна 15086 пъти
zz_stefanov - майстор
Благодаря,
интересувам се просто дали мога от време на време да товаря 800 ватов перфоратор с тази задачка, без да го повредя.
От написаното разбрах, че боркороните, които са с твърдосплавни пластини могат да се ползват само за тухла и гипскартон? И при тухла ли трябва да е изключен удара?
Velio - специалист
Здравейте,
аз ползвам от време на време такава диамантена боркорона (диаметъра е мисля 70 мм или пък 68..). Цената и е около 120 лева. Въртя я с перфоратор Makita 2450 (780W ??). Какво да ви кажа - за тухла става, но за бетон...makita-та е слабичка и направо си е мъка.
Поздрави!
Лъчезар - специалист
аз една корона за 20лв. я разсипах за 20дупки, обаче бетона много як, арматурата дебела пък и на гъсто. Последните 5-6 ги довърших със шилото, щото и на комшиите им се опънаха нервите.
М/у другото я карах на чукане+върте, ако без чукане е по-лесно....... май вече е късно да съжалявам :?
zz_stefanov - майстор
@Лъчезар, ако короната е от тези с пластинките, тя май не трябва да се докосва до арматура.
Може ли някой да постне снимки на короните които ползва.
LazarGanev - "Велик майстор"
Диамантените боркорони за железобетон работят с вода и само на въртене, на високи обороти, без удар и струват цифра, както беше казано по-нагоре. Аз ползвам ето такава машина, с диаметър на инструмента ф121мм. Работи само със стойка, която се закрепва с анкери за бетона. В тухла работи на сухо. За ф50-60мм става и на ръка, без стойка. Другите корони - с твърдосплавни пластини, които са за перфоратори работят като свредлата - с удар, на ниски обороти и не режат арматура.

Прикачен файл

DB 160_verst.jpg
DB 160_verst.jpg (17.91 KиБ) Видяна 14943 пъти

Прикачен файл

Untitlasased-2.jpg
Untitlasased-2.jpg (3.98 KиБ) Видяна 14944 пъти

Тема "Боркорона?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: