• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
vladim6 - специалист
може ли да видим и снимки на произведението ти?Интересно ще ми бъде ,че сега съм се захванал с една такава врата но все още немога да и иазмисля заключване.Благодаря предварително!!!!!
VLADO66 - майстор
За съжаление вратата е чужда и далеч. :sad:
Andri01 - майстор
Вратите за които става дума са тип"крило",нали? Не обикновена двукрила! Моята е такава и вече5-та година си работи с дистанционо,без проблем.
vladim6 - специалист
Ми хайде колеги снимки са нужни на този сайт.Моля който е правел нещо подобно да снима ,ако е удобно и да пусне та и ние сега правещите да научим някоя и друга тънкост.Благодаря :):):)
Andri01 - майстор
vladim6 написа:
Ми хайде колеги снимки са нужни на този сайт.Моля който е правел нещо подобно да снима ,ако е удобно и да пусне та и ние сега правещите да научим някоя и друга тънкост.Благодаря :):):)
Ако се интересуваш от автоматизацията на гаражна ,двукрила врата - виж темата: viewtopic.php?f=19&t=35979 там има и снимки.
vladim6 - специалист
интересувам се от гаражна врата тип"летящо крило" който има по обстойни снимки на цялата конструкция моля да помогне
puh4 - специалист
vladim6 написа:
интересувам се от гаражна врата тип"летящо крило" който има по обстойни снимки на цялата конструкция моля да помогне
Ако съм на твое място ще наблегна на секторна или ролетна щора, това летящо крило е по-трудно за изработка.
pasat - специалист
Още не ми остана време да направя механизма за аварийното... Но за имащите интерес как ще стане драснах на бързо две рисунки.

Сив - подвижната врата
Син - магнити за задържане на лоста в едно положение
Червен - лост за задействане на крайните изключватели
Черен - крайни изключватели

Долният краен изклчвател ще бъде свързан самостоятелно в такава подреба - акумулатор, електромотор, въпросният краен изключвател. Бях си нарисувал цялата схема но немога да я намеря...

Прикачен файл

vrata 2.JPG
Това е положение с препядствие
vrata 2.JPG (17.83 KиБ) Видяна 8026 пъти

Прикачен файл

vrata.JPG
Без препядствие
vrata.JPG (16.61 KиБ) Видяна 8026 пъти
kdobrev - специалист
Видеото е невалидно - пише, че e private.
valdim - специалист
Здравейте,
Прочетох целия пост, но като че ли мен ме сърби по-различно :roll:
Въпросът е, че искам да задвижа метална ролетна щора - със сприране в желано средно положение и крайно горно/долно положение. А не по хоризонтал.
Прикачил съм схема/снимка на щората и помещението.
Имам един двигател на 220 В (виж снимка) и друг постоянно токов, с вграден редуктор (виж снимка), както и контактор. Иска ми се да използвам каквото мога.
Ще съм благодарен на всеки съфорумец за мнение:
1. Мога ли да използвам някой от двигателите? Кой? Аз лично смятам променливо токовия, но не знам какво още е необходимо.
2. Смятам да разположа "модула за задвижване"както съм посочил на схемата на щората. Ще ми трябва ли редуктор, някакви зъбни колела, верига...въобще какво? :sad: Бутона за управление ще е вътре в помещението.

Може ли някой да ми нахвърля обща идея - най-вече какво ще ми е необходимо?

Искам да зарадвам и изненадам жена ми...помещението е нейно. Не мога да си позволя фабрично задвижване.

Прикачен файл

схема ролетна щора.JPG

Прикачен файл

двиг. пост. ток1.jpg
двиг. пост. ток1.jpg (41.67 KиБ) Видяна 6032 пъти

Прикачен файл

двиг. пост. ток2.jpg
двиг. пост. ток2.jpg (26.32 KиБ) Видяна 6032 пъти

Прикачен файл

двиг. променлив ток1.jpg
двиг. променлив ток1.jpg (63.27 KиБ) Видяна 6032 пъти

Прикачен файл

двиг. променлив ток 2.jpg
двиг. променлив ток 2.jpg (35.94 KиБ) Видяна 6032 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Евтино моторизиране на гаражна врата чрез дрелка и дистанц.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: