• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Chefo77 - майстор
Само ще кажа на господина, че си вкарва голям таралеж в гащите с това байцване на паркет.
Първо - паркетът е стар. Незнайно колко време и къде е бил положен и на какви условия е бил подложен - различните паркетини са изсъхнали по различен начин, респективно поемат различно количество байц.
Второ - след реденето на стар паркет рискът да отвори големи фуги се увеличава многократно. А това е голям проблем, тъй като никога "фугата" не поема така, както дъските покрай нея, винаги личи.
Трето - паркетът преди байц трябва да бъде подготвен ПЕРФЕКТНО. Силно ме съмнява майстори в Монтана (и с това не искам да обидя града или жителите му) да разполагат с машини, които да подготвят настилката във вид, добър за байц. Имайте предвид, че всяка драскотинка по паркета си личи след байцване.
Четвърто - ако нямате опит с байцване на паркет, не се хващайте сами.
И пето - стремете се всички операции покрай байцването и лакирането да бъдат извършвани на по-хладно - иначе рискувате съхненето да изпревари очакванията :)

Тони, водните байцове ги нанасям точно с валяк, но след мен (или аз съм втория) има човек с парцал, който уеднаквява цвета. Това когато нанасям водни байцове, с ръка на сърцето си казвам, че други не съм ползвал за паркет. Мразя да байцвам!
toni_g79 - специалист
Chefo77 написа:
Тони, водните байцове ги нанасям точно с валяк, но след мен (или аз съм втория) има човек с парцал, който уеднаквява цвета. Това когато нанасям водни байцове, с ръка на сърцето си казвам, че други не съм ползвал за паркет. Мразя да байцвам!
Именно ,аз написах,че не може да стане равномерно САМО с валяк.Истината е във втория човек с парцала :wink: Аз си мисля,че едва ли се държи на някакво супер качество,по скоро да позаприлича на нещо,като е сух май ще е по-добре байц не на водна основа....Струва ми се че ще съхне прекалено бързо водния байц,което не е добре за уеднаквяване на голяма площ.....,предполагам ти за това го нанасяш с валяк,за да няма сухи краища,а другия тича с парцала по теб........
Chefo77 - майстор
toni_g79 написа:
Chefo77 написа:
Тони, водните байцове ги нанасям точно с валяк, но след мен (или аз съм втория) има човек с парцал, който уеднаквява цвета. Това когато нанасям водни байцове, с ръка на сърцето си казвам, че други не съм ползвал за паркет. Мразя да байцвам!
Именно ,аз написах,че не може да стане равномерно САМО с валяк.Истината е във втория човек с парцала :wink: Аз си мисля,че едва ли се държи на някакво супер качество,по скоро да позаприлича на нещо,като е сух май ще е по-добре байц не на водна основа....Струва ми се че ще съхне прекалено бързо водния байц,което не е добре за уеднаквяване на голяма площ.....,предполагам ти за това го нанасяш с валяк,за да няма сухи краища,а другия тича с парцала по теб........
Еее, разбира се, че затова бяга втория с парцала - да уеднакви цялата намазана площ. И пак невинаги се получава ... като имаш предвид, че колегата е уникално бърз с парцала. :)
parketmilanov - специалист
Оцветен паркет с вакси на Осмо ,
Лесно ,бързо , и красиво !!! :)
друг мой любим начин за оцветяване на паркет или дюшеме.

Прикачен файл

фигурален паркет.jpg Оцветен паркет
tomny - специалист
Сигурно ще ми дадете медал за форумна некрофилия, ама следващата седмица трябва да пренаредя паркета, и ми се иска да го потъмня малко. Идеята ми е да сипя в лака на водна основа малко байц. Паркетът е дъбов, от края на 70-те, искам да го направя малко по-тъмен, не от чам да го докарам като махагон. Смятам, че така ще избегна ефекта на припокриване на пластовете като го нанасям с валяк, без някой да маже с парцел след мен.
Моля, споделете мнение за тази идея.
Мерси предварително.
Chefo77 - майстор
Има маслени байцове за целта. Мажеш, втриваш, като изсъхне - грунд и лак или продължаваш с масло. Много по-голямо "отворено" време имаш :wink:
tomny - специалист
Благодаря, но молбата ми беше за коментар на въпроса, която съм поставил горе.
Chefo77 - майстор
Тогава се извинявам за намесата.
По въпроса - не съм го правил и не мога да дам мнение.
  • 1
  • 2

Тема "Байц, или лак за потъмняване на паркет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: