Всички въпроси за вилата.
Методи - специалист
Благодаря за информацията.
djendov - специалист
Дайте алтернатива на тея сегментни блокове за Варна. На Техносим са 9лв. На Реликс Вибро са 6лв, но транспорта от София ще ме съсипе.
Звънях разни телефони, но все греди. Даже от Топливо ми казаха, че имат, но като отидох се оказа, че са за оградна стена, а не подпорна.
dream1984 - напреднал
Споделям резултата след толкова години труд!

Прикачен файл

20190503_144332.jpg
20190503_144332.jpg (89.73 KиБ) Видяна 2220 пъти
nikolson - майстор
Хубаво станало. Поливка и косене #КОЙ?
dream1984 - напреднал
Ние :)
Няколко човека се редуваме и гледаме минимум веднъж седмично да косиме, от време на време пръскаме против плевели, ториме и така
nikolov333 - майстор
Това е линка за конкретните блокчета, ако някой ги търси.. http://www.new.reliks-vibro.com/продукт ... ик-блокове
BLUEPUPIL-2 - специалист
Интересно ще бъде да се види какъв земен натиск ще издържат, демек колко висока може да е подпорната стена при даден наклон на склона и при наличието на неспоени почви.
VLADO66 - майстор
ср май 22, 2019 2:10 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Интересно ще бъде да се види какъв земен натиск ще издържат, демек колко висока може да е подпорната стена при даден наклон на склона и при наличието на неспоени почви.
Разходи се по околовръстното около Икея и ще ги видиш-има подпрени насипи по 7-8 метра височина
nikolov333 - майстор
Струват ми се добър вариант за ниско терасиране, при положение, че тежат, могат да се напълнят и ако "мръднат", след време търпят пренареждане, ако се налага, което май им е най-големия плюс, понеже "тръгналата" подпорна стена, няма "връщане"..
VLADO66 - майстор
За по големи височини се полагат в арматура и се пълнят с бетон като оставащ кофраж.

Тема "Въпрос за подпорна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: