• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kokotrikcs - специалист
Прикачен файл:
1461701_665355670176406_910472267_n.jpg
1461701_665355670176406_910472267_n.jpg (112.78 KиБ) Видяна 7515 пъти
Прикачен файл:
1451506_665355916843048_2134584827_n.jpg
1451506_665355916843048_2134584827_n.jpg (108.82 KиБ) Видяна 7515 пъти
Здравейте.Много помощ съм получавал от тук и затова пиша отново.Проблемът ми е свързан с фурна AEG competence E6100.Купих я употребявана,но нали съм фен на немските домакински уреди... :?
Печката е за вграждане и реших преди да я вградя да я пробвам обстойно.Указа се,че един микро бутон не работи.Пръснах с контактен спрей всички бутони,но вместо да се оправи сега въобще не включва.Тествам бутоните чрез Затваряне на веригата и разбирам че абсолютно всички бутони (даже и проблемния) си работят идеално.Няколко пъти рестартирах печката но без резултат.Часовника и светва,но от пауар бутона не включва.Какво да правя?Ще чакам с нетърпение помощ.Благодаря предварително.Поздрави на всички.
mladkal - майстор
бих сменил микробутоните...поне проблемния!
bycec - специалист
Пробвай да свериш часовника(да потвърдиш сверката) и тогава да я стартираш.
kokotrikcs - специалист
Сверявам часовника,но отново нестартира
VLADO66 - майстор
Виж дали си включил фазата и нулата на правилните места.
todortv - майстор
Вероятно има друг ликажен бутон. Явно спрея не е подходящ за случая.
Мери ги на по-голям обхват, без да ги натискаш и виж кой е с утечка.
Аз бих ги измил сега със спирт.
Правил съм такава и се оказа, че под големия чип има прекъснати/разядени пътеки от мазнина.
kokotrikcs - специалист
Благодаря за бързите отговори :prayer: .Смених бутона за включване и изключване,с надеждата че поне ще се включва и изключва,но уви.Сега ги почиствам с чист спирт,но утре май ще се ходи на доктор...Виках майстор,който след проверка на захранването установи че то е ок и ме пренасочи...сега разбирам от жената че бутониерата и преди е правила "чалъми".Благодарско още веднъж-приемам още съвети.Поздрави.
kokotrikcs - специалист
След почистването със спирт се надявах да тръгне но-НЕ.Аз обаче съм упорит и ... след около 64 натискания на пауър бутона(бутон,който сменихме с нов) печката се включи и всичко си заработи нормално с изключение на бутона,който от самото начало не работеше,но пък на прозвъняване показва че работи.Включвах изключвах,сменях програми-всички функций са ок.Оставям я 3 минути да работи и след третата минута-БУТОНИТЕ ОТКАЗВАТ-ВСИЧКИТЕ!!! А ПЕЧКАТА изпълнява някаква функция-РАБОТИ(това какво значи-къде е слабата връзка или...?)Поздрави.

ТОКУ ЩО установявам че като дръпна мястото на платката на което е поставен проблемния микро бутон към мен(създавам и напрежение-все едно се опитвам да я шчупя всичко РАБОТИ И проблемния бутон си работи.Като я оставя в покой обаче цялата бутониера отказва.
Последна промяна от kokotrikcs на пет ное 22, 2013 12:31 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Класика. Спукана пътечка или лоша спойка. Твърде вероятно от тези сините линии на снимката, които са или мостчта или резистори - не се вижда добре при това качество на снимката. Вероятност да се ремонтира - 50/50.
:partyman:
kokotrikcs - специалист
Утре ще разменя микро бутона с друг(хем да видя дали не е бил запоен лошо) и ще търся спукана тръба или проблемна пътечка.Всъщност нали това трябва да направя...?Поздрави. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Фурна не включва помогнете." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: