Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
sadjoe написа:
има как да сравняваш , защото аз в поста си съм написал , че се интересувам специално от AC4 8 mm.
Ами ето - дал си база, дал си и ценова рамка, имаш и първия ми пост - търси 8 мм 32 клас с изваден фладер и четиристранна фаска. Така ще получиш най-доброто за парите си. Classen имат добри ламинати в тази цена, Kaindl, Krono Original... Аз съм фен на австрийците (Kaindl), но това не означава, че останалите са зле.
radius - майстор
Chefo77 написа:
търси 8 мм 32 клас с изваден фладер и четиристранна фаска.
Имат ли някакво отношение към качеството тези неща или просто ти харесват? Фаската не предразполага ли към задържане на боклуци или пък ако се излее нещо? Иначе и на мен фладера и фаската ми допадат.
Chefo77 - майстор
radius написа:
Chefo77 написа:
търси 8 мм 32 клас с изваден фладер и четиристранна фаска.
Имат ли някакво отношение към качеството тези неща или просто ти харесват? Фаската не предразполага ли към задържане на боклуци или пък ако се излее нещо? Иначе и на мен фладера и фаската ми допадат.
Chefo77 написа:
Ако искате качеството на предишните ламинати, гледайте серии с фаски, с изваден фладер... Повечето фирми-производителки насочиха нататък качествените продукти. Гладките ламинати са история.
Това дали на мен ми харесват, или не, няма никакво значение :) А ако пък има значение - ламинат без фаска е като жена без цици - абе пак изглежда добре, но не те кефи толкова :)
Фаската не задържа боклуци и т.н., освен ако не чистиш веднъж на месеца. Всяка средно мощна прахосмукачка изсмуква всичко събрано от фаската. Има и друго - ако се появят дефекти по ръбовете на настилката, фаската ги крие доста успешно :)
Повечето, да не кажа всички ламинати с фаска са импрегнирани по клика, така че изливането не трябва да те притеснява повече, отколкото при нормален ламинат.
parketmilanov - специалист
:supz:
Chefo77 написа:
radius написа:
Chefo77 написа:
търси 8 мм 32 клас с изваден фладер и четиристранна фаска.
Имат ли някакво отношение към качеството тези неща или просто ти харесват? Фаската не предразполага ли към задържане на боклуци или пък ако се излее нещо? Иначе и на мен фладера и фаската ми допадат.
Chefo77 написа:
Ако искате качеството на предишните ламинати, гледайте серии с фаски, с изваден фладер... Повечето фирми-производителки насочиха нататък качествените продукти. Гладките ламинати са история.
Това дали на мен ми харесват, или не, няма никакво значение :) А ако пък има значение - ламинат без фаска е като жена без цици - абе пак изглежда добре, но не те кефи толкова :)
Фаската не задържа боклуци и т.н., освен ако не чистиш веднъж на месеца. Всяка средно мощна прахосмукачка изсмуква всичко събрано от фаската. Има и друго - ако се появят дефекти по ръбовете на настилката, фаската ги крие доста успешно :)
Повечето, да не кажа всички ламинати с фаска са импрегнирани по клика, така че изливането не трябва да те притеснява повече, отколкото при нормален ламинат.
radius - майстор
И аз обичам :supz: , но сигурно ми казваш , че си съгласен с Chefo77. Остава трудното - да убедя жената, колко е красива фаската :? .
nasco2 - специалист
sadjoe написа:
......
- Kronospan ( Austria )
- Kaindl ( Swiss )

.......

Тука няма ли нещо сбъркане леко при държавите?!?

Ламината не ми е най силната страна, но няма как да се съглася, че старите ламинати са по качествени. Сравнявате цените от преди и сега. Разбира се, че когато бяха новост държаха високи цени. И монтажа за ламинат преди 10г. в София стигаше до 8лв. сега има и по 1,50лв. Китайчета има и сега много некачествени както и преди когато бяха по скъпи. Това се дължи на факта, че от 10 клиента 8 започват с въпросът "кой ви е най евтиният" . От там по веригата, клиент, търговец, вносител, производител, върви същият въпрос и се стига до стока с най ниско качество и цена. Все пак си има производители които държат качество.
sadjoe - помощник
Да повдигнем темата няколко години по-късно.

Кои са топ 3 на най-добрите марки ламинат? :)

Очаквам вашите коментари.
Chefo77 - майстор
Pergo, Parador, Tarkett. В този ред :)
iliqn_d - помощник
пон май 27, 2019 11:26 pmChefo77 написа:
Pergo, Parador, Tarkett. В този ред :)
Здравейте,ако може малко помощ в избора на ламинат от по запознатите.
Гледахме няколко модела на My floor от серията им Chalet, 10мм., АС5/33.
На Берг, Кронотекс пак е 10мм.,АС5/33
И Alsapan 12мм.,АС6/33
Към кой да се насочим, и в трите има подходящи цветове които ни вършат работа.
Благодаря предварително за помощта.
Chefo77 - майстор
Krono групата можеш да я изключиш без притеснения. Много, много издънки напоследък - слабо покритие срещу надраскване, мегалок сглобката дава дефекти - не бих заложил на тях. MyFloor е техен бранд, важи същото като за Кроно.
Alsapan преди бяха добре, наскоро не съм монтирал. Много слабо са представени у нас.
И винаги можеш да видиш Tarkett Estetica. :wink:

Тема "Добрите марки ламинат ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: