Монтаж, топло и звукоизолации.
Предварително се извинявам на модераторите, ако съм объркал раздела.
Сега към въпроса, живея в панелен апартамент на 3ти етаж от общо 6 в Бургас, блока се води нов панел и според информацията е пуснат в експлоатация през 2000-2001г
Поради доста отживялото соц разпределение имаме тъмна кухня в която се влиза от коридора, аз искам да затворя тази врата и в кухнята да се влиза от хола чрез дупка в стената, която е между хола и кухнята, нейната дебелина е 16см.
Искам мнения имали някаква опасност да се отвори тази стена, трябва ли да се усили нещо стената с колони греди и т.н. трябва ли да се прави проект и процедурата да се извърши от строителна фирма ?
Прилагам скица на апартамента и снимки на стената.

Прикачен файл

IMGP1574.JPG стената от към коридора

Прикачен файл

IMGP1573.JPG стената от към хола

Прикачен файл

зиденш.png
скица
зиденш.png (12.91 KиБ) Видяна 2279 пъти
VLADO66 - майстор
Няма да имаш проблем,но за всеки случай трябва да УКРЕПИШ отвора с рамка от швелер 120 или 140.
shotik - майстор
До колкото знам ,всички дебели панели са носещи,преградни са такива от 4 до към 7-8 см.Според чертежа ми се вижда ,че е носеща.За избиване на отвор за врата ,ще намалиш здравината на конструкцията на панела .За пробиване на такива отвори ,трябва да се посъветваш с конструктор - проектант,за да няма после нарушена конструкция на блока.До колкото знам ,трябва разрешение !
а има ли ограничения колко да е ширината на отвора аз си мисля нещо за 150см ширина и 200см височина
shotik написа:
.До колкото знам ,трябва разрешение !
от съседите или от общината ?
shotik - майстор
От община-"Строителен контрол " мисля ,че беше.

Тема "обединяване на кухня с хол, две помещения в едно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: