• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
magi208 - специалист
Ahmakov написа:
Ще изчакам acadeSRAL, да се изходи по въпроса...
Какво изящество на изказа, каква висока стилистика, каква хултура !!!
Придобити във въпросната школа, и затвърдени по форуми.
Дано да е така, а не еволюционна грешка или лоша наследственост.[/quote]

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.p ... 61b3ab4dc6
Ahmakov - специалист
А бе magi208 ( м.р. ед.ч.), да разбирам ли, че ако аз започна да правя разни изказвания, но ги давам като цитат от твое име, дали ще си така възторжен защитник на дядо Данчо.
profy написа:
Ahmakov написа:
Ще изчакам acadeSRAL, да се изходи по въпроса...
Какво изящество на изказа, каква висока стилистика, каква хултура !!!
Придобити във въпросната школа, и затвърдени по форуми.
Дано да е така, а не еволюционна грешка или лоша наследственост.
А сега, като си толкова нагъл, да даваш този цитат, дай разяснение за какво изхождане става дума. Сподели какви си ги изцвъкал и на какво се дължи. На лоша наследственост, старческа деменция или еволюционна грешка.
И като не ти харесва в Зомбария, не идвай. Може да разясниш и какво е това Зомбария на непросветените.
magi208 - специалист
="Ahmakov"]А бе magi208 ( м.р. ед.ч.), да разбирам ли, че ако аз започна да правя разни изказвания, но ги давам като цитат от твое име, дали ще си така възторжен защитник на дядо Данчо.
Не разбира се ! Мисля, че ако наистина си го написал си е много гадно.

Но ако не си , приеми искрените ми извинения!
profy - специалист
magi208 написа:
="Ahmakov"]А бе magi208 ( м.р. ед.ч.)...ако аз започна да правя разни изказвания, но ги давам като цитат от твое име...
Не разбира се ! Мисля, че ако наистина си го написал си е много гадно.
Но ако не си , приеми искрените ми извинения!
За изясняване на ситуацията - става въпрос за Инсинуация/Долна лъжа на Ahmakov, че от негово име някой пише и публикува постове ! Доказателства от Ahmakov не са дадени.

Според фактите обаче истината е съвсем друга. А от действията на Ahmakov фактически страдат много потребители на този форум.
Тема: Отопление от слънцето, слънчеви системи:
Публикувано на: Сря Фев 06, 2013 11:08 am
Zurlata написа:
Ахмакооооов , ахмаков ... ама ти си мреш да осираш на хората темите, прегледах те из целия форум как се дърлиш с хората цитат-контра,
цитат-контра,цитат-контра..... и то за безмислени неща. Ти да не си някой професор с неосъществени мечти :lol: и ся всеку тук ти е крив за нещо,
кой за запетая, кои за някоя "величина", или тениска....
Screen-shot на горния пост e архивиран.
Ahmakov написа:
А бе magi208 ( м.р. ед.ч.), да разбирам ли, че ако аз започна да правя разни изказвания, но ги давам като цитат от твое име
, дали ще си така възторжен защитник на дядо Данчо.
Според Ahmakov горният пост на Zurlata е съставен/фалшифициран от мен. Както и други цитати, главно на негови, на Ahmakov, постове, цитати/линкове обаче липсват.

Публикувано на: Вто Ное 06, 2012 7:12 pm
===== написа:
Ahmakov написа:

Линк няма, ама има един бутон PrntScm... И мога да ти пусна интересни картинки, на които се вижда, как публикуваш от мое име
... Ама така става по "професионалните" форуми...
...
Това с червения шрифт не го вярвам. Нещо си фантазираш. Не е възможно един достоен човек с образователен ценз да постъпва така. Послъгваш май.
Дай доказателства.....
Screen-shot на горния пост e архивиран.
КАКВО "ФАНТАЗИРАШ"??? КАКВО "ПОСЛЪГВАШ"??? ДЮС СИ Е ДОЛНОПРОБНИ ЛЪЖИ!!! ДОКАЗАТЕЛСТВА ЛИПСВАТ, ПРОСТО ЗАЩОТО ТАКИВА НЕ СЪЩЕСТВУВАТ И НИКОГА НЕ СА СЪЩЕСТВУВАЛИ!!!
Иначе да са дадени от Ahmakov, от Ноември 06, 2012 7:12 pm, са минали почти две години...
Подобни изказвания в наказателното право се наричат "набеждаване" и са инкриминирани по НК.
А във форумните пространства креатурите просто се отстраняват чрез БАН. Както е в случая с Ahmakov в "ПРОФЕСИОНАЛЕН ФОРУМ ЗА СТРОИТЕЛСТВО И РЕМОНТИ".
Ahmakov написа:
...
profy написа:
Е, добре беше да има линк, ама е невъзможен - от известния професионален форум Ви изгониха позорно,
защото не искате да си декларирате очевидната липса на образователен ценз.
Май много ти се иска, това с изгонването да е вярно, но...не ти се отваря парашута. :butthead: :butthead: :butthead: ...
Ето и screen-shot за въпросното отстраняване.
Прикачен файл:
ScreenShot001-Ahmakofff-OUT.jpg
ScreenShot001-Ahmakofff-OUT.jpg (51.49 KиБ) Видяна 3685 пъти
Ахмакиадата е приключила безславно само с 15 поста. Очаква се продължение в рубриките "Из съдебните зали"- Дай Боже ! :-D
И както пожела един анонимайзер, дано по време на обиска на квартирата на Ahmakov оперативниците да намерят смисъла на живота му, не само треви. :lol:

Тук, в този форум, смисълът на живота на Ahmakov явно е:
alsted... Заглавие: Термопомпа...Публикувано на: Пон Сеп 15, 2014 9:11 pm
alsted написа:
Имаше една magi208.
Имаше сериозно желание да помага, но май я отказаха ...
За "желанието да помага" на magi208 съм убеден, във второто - "май я отказаха", не чак дотам, но е напълно възможно...
То няма и пост на magi208 по която и тема да е без злостни нападки от Ahmakov и idunno, прегледайте темите, ако не вярвате.

magi208, не се отказвай! В този форум има реална нужда от твоите съвети.
Ahmakov - специалист
Ей, дядо Данчо, това пенсионерите нямате равни. Във всеки форум ли трябва да ти ги показвам, какви си ги нацвъкал? Ето любувай се и кажи, кое си писал ти и кое аз, в тази страница. Можеше да кажеш толкова мога , не знам да правя цитати, извинявай и всичко щеше да е забравено, ама не пенсионера трябва да си търси с кого да се заяжда, че да си уплътнява времето.
profy написа:
...КАКВО "ФАНТАЗИРАШ"??? КАКВО "ПОСЛЪГВАШ"??? ДЮС СИ Е ДОЛНОПРОБНИ ЛЪЖИ!!! ДОКАЗАТЕЛСТВА ЛИПСВАТ, ПРОСТО ЗАЩОТО ТАКИВА НЕ СЪЩЕСТВУВАТ И НИКОГА НЕ СА СЪЩЕСТВУВАЛИ!!!
Иначе да са дадени от Ahmakov, от Ноември 06, 2012 7:12 pm, са минали почти две години...
Подобни изказвания в наказателното право се наричат "набеждаване" и са инкриминирани по НК.
А във форумните пространства креатурите просто се отстраняват чрез БАН. Както е в случая с Ahmakov в "ПРОФЕСИОНАЛЕН ФОРУМ ЗА СТРОИТЕЛСТВО И РЕМОНТИ".
А сега коментирай, дадени са ти.
Ahmakov написа:
...
profy написа:
Е, добре беше да има линк, ама е невъзможен - от известния професионален форум Ви изгониха позорно,
защото не искате да си декларирате очевидната липса на образователен ценз.
Май много ти се иска, това с изгонването да е вярно, но...не ти се отваря парашута. :butthead: :butthead: :butthead: ...
Я да пусна оригинала та хората да могат да открият десетте разлики.

profy написа:
Ето и screen-shot за въпросното отстраняване.
Прикачен файл:
Прикаченият файл ScreenShot001-Ahmakofff-OUT.jpg вече не е достъпен
Ахмакиадата е приключила безславно само с 15 поста. Очаква се продължение в рубриките "Из съдебните зали"- Дай Боже ! :-D
И както пожела един анонимайзер, дано по време на обиска на квартирата на Ahmakov оперативниците да намерят смисъла на живота му, не само треви. :lol:
А сега ако обясниш и защо се случи това. Или аз да обясня? Защото написах два реда с числа, от които ставаше ясно, че с два килограма лед и един вентилатор не можеш да климатизираш дома си. Моето място не е там, където се толерират разни копи пейс специалисти, дори когато пишат откровенни глупости...[/quote]
profy написа:
Тук, в този форум, смисълът на живота на Ahmakov явно е:
alsted... Заглавие: Термопомпа...Публикувано на: Пон Сеп 15, 2014 9:11 pm
alsted написа:
Имаше една magi208.
Имаше сериозно желание да помага, но май я отказаха ...
За "желанието да помага" на magi208 съм убеден, във второто - "май я отказаха", не чак дотам, но е напълно възможно...
То няма и пост на magi208 по която и тема да е без злостни нападки от Ahmakov и idunno, прегледайте темите, ако не вярвате.

magi208, не се отказвай! В този форум има реална нужда от твоите съвети.
То само с желание не става, както се казва в една реклама, трябват и други работи...

Прикачен файл

ac4.JPG
ac4.JPG (72.32 KиБ) Видяна 3674 пъти

Прикачен файл

ac.JPG
ac.JPG (104.53 KиБ) Видяна 3674 пъти
roland - специалист
Да посъживим малко темата.

Имам кладенец на десетина метра от къщата, която искам да отоплявам с термо помпа Вода - Вода.
Къщата ще бъде много добре изолорана, с 5 помещения около 80 квадрата. Височината няма да повече от 2.40м, като таванът също ще бъде добре изолиран. Предстои изграждане на топлоинсталацията.
Кладенецът черпи голям дебит, дори на 20 метра от него водата извира в двора ми /може би защото съм в подножието на Лозенската планина/.
Въпросът ми е какво изпълнение на системата ще препоръчате, с какви радиатори или конвектори. Каква мощност на агрегата ще препоръчате, какъв буферен съд, каква помпа и т.н. детайли.
Ако компонентите на агрегата са лесно достъпни, работя в голяма компания с цяла дирекция инженеринг, при подходящи схеми и компоненти момчетата ще ми сглобят една система срещу подходяща почерпка.
Водата ще се изхвърля в самоделна канализация, която прераства в дере, тоест, ще връщам водата в природата стотина метра по - надолу от дома ми и няма да нараня екологията... :)
Колко мощен агрегат да взема, колко вода смятате че ще харчи в работен режим, съответно и в денонощие. Сметки за ток/само от помпата/ за около 150 лева биха ме устройвали в месеците от зимния сезон. Предполагам, че дори всичките 80 квадрата няма да ги топля за постоянно, от което допълнително ще се икономисва. Да не забравя, че искам да ми стопли и 100 литров бойлер, който лятото ще топля с колектор на покрива.
Очаквам вашите съвети.
Поздрави,
Virtex - майстор
Малко съживяване на старата тема - някои има ли идея какви са изискванията за обратен сондаж ?

Има вода на ~16 метър, но няма канализация (засега, вероятно така и ще остане) и не може да се изхвърля използваната от ТП вода. Съоветно остава варианта за връщане на водата в сондаж. Но предполагам не същият сондаж, а трябва да има друг.

Някои правил ли е подобно нещо ? Питам, понеже не намирам мнофо информация по въпроса.
speka_rs - майстор
Ами най вероятно ти трябва много подобен на първия сондаж в който да изхвърляш водата, като според мен разтоянието межди двата трябва да е поне 5 метра .
Ама нека и по-големите специалисти да кажат някоя добра дума по въпроса.
шоп - майстор
пон авг 19, 2019 2:25 pmVirtex написа:
Съоветно остава варианта за връщане на водата в сондаж. Но предполагам не същият сондаж, а трябва да има друг.
Правилно предполагате, че в същия не може. Иначе ще го замразите за часове.

Не е задължително да има втори сондаж, но всичко зависи от геологията. Ако е глина си е :finga: мъкаааа...
Обаче ако грунта е песъклив, каменист и ли чакълест най-лесно и почти без пари е направата на попивно поле. Руснаците масово го правят така, аз също съм с такова. Продават готова дренажна тръба.

Продават и дренажни пирамиди, бидони и т.н. У един приятел има дренажна яма 2х2х2 пълна с камъни. Също върши работа.

Важното е да има разстояние мин.10 м между сондажа и вливането иначе може да се върти една вода и КОПа пада.

Прикачен файл

IMG_3414.JPG

Прикачен файл

IMG_3411.JPG

Прикачен файл

IMG_3409.JPG

Прикачен файл

IMG_3408.JPG

Прикачен файл

IMG_3406.JPG
D103314 - специалист
[quote=Virtex post_id=988719 time=1566213946 user_id=75082]
Малко съживяване на старата тема - някои има ли идея какви са изискванията за обратен сондаж ?

Има вода на ~16 метър, но няма канализация (засега, вероятно така и ще остане) и не може да се изхвърля използваната от ТП вода. Съоветно остава варианта за връщане на водата в сондаж. Но предполагам не същият сондаж, а трябва да има друг.

Някои правил ли е подобно нещо ? Питам, понеже не намирам мнофо информация по въпроса.
[/quote]

Малко късно, ама...: Моята къща също беше проектирана с термопомпа вода-вода. Бих сондаж 63 метра, като водата излезе на 4-тия метър, и нивото се вдига до 20-тия някъде. Понеже съм най-високо в селото и след мен почва гората, няма и река наблизо, ме посъветваха да се пробия двойка сондажи. Хората, които ми пробиха първия казаха, че колкото е по-дълбок сондажа, толкова по-далеч трябва да са един от друг. При мен за 62-63 метра, трябвало да са минимум на 15 метра, иначе можело да си пречат. Отказах се, понеже инвестицията няма иабиване. Иначе помпата вади 3куб/час, та давам вода и на комшията. Инче сондажа се падна под всекидневната, и преместих къщата с 10 метра встрани.

Прикачен файл

DSCF2401.jpg

Прикачен файл

DSC_1004.jpg
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "сондаж за термопомпа вода-вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: