• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
SUZUKI - напреднал
Здравейте.Имам две еднакви зарядни за лаптор DELL inspirion 5110.Измерих напреженията им - напреженията на зареждане
и на двете е 19.3 волта,контролното/другото/ е 0.04 волта и 1.22 волта на второто зарядно.Интересува ме колко трябва да е това напрежение,каква може да е причината за 1.22 волта и то може ли да причини проблем на батерията или лаптопа?
Благодаря.
hidrazin - майстор
Кое не работи, лаптопа, някое зарядно или батерията?
:partyman:
SUZUKI - напреднал
Батерията вече е свършила, ще я сменя с нова.Притеснявам се тези 1.22 волта да не са много и да повредят нещо.
hidrazin - майстор
Това в средата нищо не захранва реално. Подава на топлапа малко напрежение, за да разбере оня че зарядното е делско. Фирмена политика и отсвирване на конкуренцията. :-D Слагай си нова батерия и си свиркай.
:partyman:
MamaMy - майстор
Не е баш така. Приказват си по средното. В адаптера има едно чипче и си хортуват с лаптопа и като се разберат чак тогава почва да зарежда лаптопа. Иначе по никакъв начин не управлява самия адаптер.
hidrazin - майстор
Абе и това баш не е така. По-скоро зарядното говори, пък лаптопа слуша дали това зарядно е за него. Там в средата има закачен един 512 или 1024 битоw EPROM от типа DS2501, DS2502 в който е написана информацията за модела на зарядното. Лаптопа я прочита и това е.
Обясних дотолкова, доколкото да не се се притеснява за този среден извод и да не мери там напрежения. :)
http://320volt.com/wp-content/uploads/2 ... -3-34a.png
:partyman:
MamaMy - майстор
Така вече съм съгласен :partyman:
SUZUKI - напреднал
А защо две абсолютно еднакви зарядни дават различно напрежение, 0.04 и 1.2 волта?
hidrazin - майстор
Сега трябва ли да се самоцититам?
Обясних дотолкова, доколкото да не се се притеснява за този среден извод и да не мери там напрежения. :)
Там недей да търсиш никакви напрежения.
:partyman:
velas - специалист
off-че

Може би говорят на различни езици... :-D
  • 1
  • 2

Тема "Зарядно за лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: