Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Може ли да ми кажете каква е мощността на РУСКИТЕ чугунени радиатори със следните параметри:
h=500, глидера е широк 11см.

Търсих къде ли не и не намерих подобна информация :-(
LazarGanev - "Велик майстор"
Почти 100Вт при 90°С.
Само 100w?! Чувал съм мнения, че това са едни от мощните глидери ... ако алуминиевите са по 170W, то излиза че чугунените са почти на половина по-слаби!?
Takezo Sensey - модератор
За чугуна от 70-90 градуса , 92 вата предназначени са за ПАРНИ ИНСТАЛАЦИИ , и работна тепмпература на системата 120 градуса.Намираш ли разликата от ПАРНА и ВОДНА система...За алумниевите са 180 , но при 70-90 градуса, е да ама никоя система не работи на толкова.При 45-55 градуса , мощноста е примерно 65-68 вата. :shock:


p.s. парни инсталации , са ползвани основно през 50-60 години , сега почти няма останали такива
LazarGanev - "Велик майстор"
Conqueror написа:
Само 100w?! Чувал съм мнения, че това са едни от мощните глидери ... ако алуминиевите са по 170W, то излиза че чугунените са почти на половина по-слаби!?
Така е - не си струва да купуваш чугунени радиатори. Ако ги имаш може да ги ползваш за да спестиш някоя кинта, ама заемат двойно повече място. Всичко друго е мит.
galin.com - специалист
Браво takezo. Ако знаеш от колко време чакам някой да внесе тая малка корекция. ПАРНО отопление ли имаме или ВОДНО ? И защо всички го наричаме парно като то си е водно ? Къде е парата в цялата работа ? Няма, има само топла вода.
Takezo Sensey - модератор
galin.com написа:
Браво takezo. Ако знаеш от колко време чакам някой да внесе тая малка корекция. ПАРНО отопление ли имаме или ВОДНО ? И защо всички го наричаме парно като то си е водно ? Къде е парата в цялата работа ? Няма, има само топла вода.

:ops: ами така е де , парни инсталации не се полазват от години , но така са останали с това нарицание , ние всички имане ВОДНО отопление и то е пак 2 вида ниско и високотемпературно.Чугунения радиатор с нашите системи на 50-60 градуса , не може да ги загреем ...никога.До колкото знам , в ПАРНИТЕ системи върви , ПАРА , не вода.
donnna - специалист
ПАРНО отопление ли имаме или ВОДНО ? И защо всички го наричаме парно като то си е водно ? Къде е парата в цялата работа ? Няма, има само топла вода.
ела да видиш онзи ден като спряла помпата на какво отопление съм - на водно или на парно - като станала 110 градуса температурата и фърлила водата :lol:

не се лъжи с чугунени радиатори - аз имам 2 по 10 ребра на 350 мм. и нсъ дигът пък ти с тея 500 мм........ задай си въпроса как ще ги закрепиш и ако има некое малко дете наоколо, ако паднат отгоре му кво правим....
galin.com - специалист
ела да видиш онзи ден като спряла помпата на какво отопление съм - на водно или на парно - като станала 110 градуса температурата и фърлила водата :lol:
На дефектирало отопление си :lol:

Тема "Мощност на чугунени радиатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: