Всичко за дърводелството
Sandman - специалист
Привет!
Търсих в нета такава програмка и попаднах на тази: http://www.applicationprogram.net/
Онлайн е, и е доста елементарна. За квадрати, триъгълници, и кръгове. Не знам до колко е добра обаче :)
radius - майстор
А има ли подобна програма за разкрой на нещо линейно. Това, разбира се е по-простата задача. Трябва ми да оптимизирам рязането на подовите первази на ламината.
ZEDYCUS - майстор
Елка нямаш ли? :lol:
radius - майстор
То и ти си прав, ама викам да мина по тъча. И без това си го смятам,но в случая са доста размерите ( ~30) и реших да питам. Ще изчакам да ги уточня до см и ще кроя.
brum - майстор
Astra-R Nesting - екстра програмка :) . Има я на http://www.techno-sys.com/astra-r-nesting-software.asp . Сега забелязвам, че има и български език.

На скоро трябваше да разкроявам разни работи и свърши много добра работа. Не намерих да има опция за автоматично завъртане на елементите когато няма значение фладера (или няма фладер).
bulhomes2 - майстор
brum написа:
Astra-R Nesting - екстра програмка :) . Има я на http://www.techno-sys.com/astra-r-nesting-software.asp . Сега забелязвам, че има и български език.

На скоро трябваше да разкроявам разни работи и свърши много добра работа. Не намерих да има опция за автоматично завъртане на елементите когато няма значение фладера (или няма фладер).
PlanIQ ми събра детайлите на 1 лист, а тази иска 2. Оптимик също иска 2.
Прикачен файл:
PlanIQ.jpg
Прикачен файл:
Astra.jpg
Прикачен файл:
Optimik.jpg
mi6osf - специалист
При софтуера, не зависимо от предназначението му, било то за разкрой или съвсем различни нужди - най-добрият е този с който даден потребител може да работи най-добре. :yawinkle:
Това е старо неписано правило :finga:
Аз започнах с Оптимик, отварях няколко пъти и Кътинга, но свикнах с Базис и не се разделям с него.
Случвало ми се е да си поръчвам разкрой и кантиране и някоя кака да спори с мен, че не ми се събират детайлите на една, 2 или 3 плочи и трябва да ми прехвърлят 1-2 детайла на нова плоча. Еее, разкроя на Базиса ме е спасявал в такива моменти и на техният разкрой тихомълком си рисуват с моливче последният 1 или 2 детайла обект на спора. :-D
Какъв е извода - прочетете първото ми изречение и действайте смело. Успех.
bulhomes2 - майстор
Що не пробваш с детайлите от примера ми по-горе? Да видим има ли верно смисъл да я търсим. Щото ни гугъла, ни замунда ми дадоха ясни резултати за "базис" или "bazis". Или пък ти дай някакви линкове!
mi6osf - специалист
Разликата ти при PlanIQ и Optimik е , че при първата въртиш елементите и не гониш фладер (виж как са разположени на плочата), а при Оптимик-а явно при изчислението се съобразява и спазва задължително дълж/шир. и не ги върти.
Всичко зависи от това каква оптимизация си задал на програмката и тя си я спазва.

Едитвам си поста, за да не пиша нов.
Точно както предполагах се е случило + още една дребна подробност. При мен си е заложено по под разбиране да зачиства всяка плоча с 10мм от всяка страна!!!
Докато не го махнах това, не се събираха и при мен. Обърни внимание в моят тест как са д/ш и как са описани при теб. На PlanIQ, ако махнеш отметката от trn и другата колона до нея и там няма да ти ги събере.

Успех, дано да съм помогнал с краткото разяснение.
П.С. Относно Базис - програмката е руска и е с няколко модула. Ето ти линк към офиц.сайт ( http://www.bazissoft.ru/ ), ако ти е интересна ще я кача на моето ftp и ще дам достъп за download.

Прикачен файл

bazis_razkroi_test.JPG
bulhomes2 - майстор
mi6osf написа:
... при Оптимик-а явно при изчислението се съобразява и спазва задължително дълж/шир. и не ги върти.
Всичко зависи от това каква оптимизация си задал на програмката и тя си я спазва...
Бе аз потърсих за тази опция да я изключа на Оптимика, но не я открих. Ако я няма е сериозен минус на програмата пред PlanIQ. brum също пише, че Astra-R Nesting го няма това завъртане. Кажи какви са плюсовете (освен, че си свикнал) на базиса пред айкюто, че да определим шампиона и да работим с него!

Можеш да я качиш някъде, че да си я разгледаме и ние.

Тема "Програма за разкрой" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: