Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
medel76 - специалист
На двора на село имаме помпа която е с мотор може да се използва без да помпиш сам,но има проблем:изпуска въздух и не може постоянно да се полива с нея,като се захване самата помпа от мотора,той не пуска вода през цялото време?
Трябва към някой да се обърна който разбира от тези неща? Може ли някой да ми помогне тук със съвет?Към кой ми е въпроса?
Благодаря!
hidrazin - майстор
Я пробвай пак. Каква е помпата, какво захващане и как изпуска въздух? Не може да изпуска.
:partyman:
Чаро - Акълия
Кой съм, къде съм? Там с кой съм? Защо съм там и защо с него?
Но пък си учтив!
Ма верно, пробвай се пак!
miroton - майстор
Тя и моита изпуска въздух затова има кранче на тръбата и от там се пълни с вода и после се пуска двигателя.
medel76 - специалист
Ми,Чаро....нещо не мога да ти разбера майтапа,май..
А за другия отговор който получих-отговарям,че вади помпата само ръчно а като се пусне мотора не иска да вади вода?т.е само мотора работи че е пуснат....вода не излиза
ivanovbg - майстор
Снимай я от всякъде и помпата и мотора. Няколко снимки ще кажат повече от една камара приказки дето ще изпишеш.
medel76 - специалист
Аз незнам за това кранче.Аз ръчно съм я захващала и после се пуска мотора и текваше водата,но сега неще.
Ще я снимам като си отида на село
Чаро - Акълия
Изображение
Да разбирам ли, че имаш такава помпа, а отделно имаш ел. помпа вързана към тази? Тва със снимките е една от добрите идеи в случая...
Изпуска въздух гумата на колото, помпите смучат въздух когато не качват вода!
LazarGanev - "Велик майстор"
Доколкото разбирам има електрическа помпа в комбинация с ръчна - на много места я има тази комбинация. Проблемът е че електрическата трябва да се обезвъздушава. Наистина - дай снимки, че с думи е по-трудно
С Чаро сме писали заедно
hidrazin - майстор
Това ми меше мисълта - не може да изпуска а смуче от някъде. Една много малка дупчица и си до там. Има ли някакви кранове по цялата тая система? Ако помпата е някаква по-стара може да е с набивка и да иска пристягане или смяна. Не е толкова трудно.
:partyman:

Тема "ПОМПА В СЕЛСКИ ДВОР" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: