Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Чаро - Акълия
medel76 написа:
захващала
Това обяснява някои неща...
Но за да помогне доктора по телефона си трябва мат'рял...
medel76 - специалист
Точно такава е като на снимката на Чаро и изпуска някъде въздух и обезвъздушава комбинирана с мотор.Ще я снимам като си ида на село,че трябва за поливане.Смяна или набивка бързо ли става?
Чаро - Акълия
Може и притягане да се разминеш, но може и за турбина да си, може да СМУЧЕ от някой холендър, кран или ще видим на снимките...
hidrazin - майстор
Не е сложно и става сравнително бързо. Ако имаш набивка обаче. Може и да няма.
:partyman:
P.S. И като снимаш гледай да хванеш така, че да видим и какъв цвят е лака. :)
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 41&t=45267
Чаро написа:
Може и притягане да се разминеш, но може и за турбина да си, може да СМУЧЕ от някой холендър, кран или ще видим на снимките...
Той казва "той не пуска вода през цялото време?"А дали има достатъчно вода за помпа?
hidrazin - майстор
Първо не е той и второ, ако по това време на годината няма вода за помпа, то кога ще има? Пък и се подразбира че до сега е черпена вода с тази помпа.
:partyman:
medel76 - специалист
аз къде да снимам за тази набивка да се види на снимката?Аз ще я снимам отвсякъде.За лака няма как да ми се види на тези снимки може би в някой бъдещ пост от мен.?А на другия пост за водата ще кажа че трябва да има вода.Аз като съм вадила вода ръчно винаги е излизала водата
hidrazin - майстор
Ей там е набивката - между мотора и помпата, където се вижда оста на двигателя. Представлява нещо като плетено въже напоено с лой. Там се вижда един чарк на оста на мотора и се притяга с две гайки. Той притиска навитото въже към корпус на помпата за да не засмуква въздух.
Всичко това ако имаш набивка разбира се. Снимай всичко преди помпата - кранове, възвратен клапан, холендри... абе каквото има между помпата и сондата. После ще го мъдрим.
Изображение
:partyman:
medel76 - специалист
Ей,hidrazin :goodman: благодаря ти!Как ме защити само!Даже и маникюра за теб ще снимам специално,дано си ида скоро на селото и да не забравя ;-)))
fedoracore - напреднал
привет.. уплатнения продават ли се някъде за тези помпи...през годините все изрязвах от вътрешна гума,но пак нестава как трябва - засмуква въздух от време на време..
ето снимка за къде търся уплатнение -вътре стои клапан на първата снимка
на втората помпата

Прикачен файл

WP_20180408_19_56_08_Pro.jpg

Прикачен файл

IMG_20181001_131616.jpg
IMG_20181001_131616.jpg (98.43 KиБ) Видяна 1132 пъти

Тема "ПОМПА В СЕЛСКИ ДВОР" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: