Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте колеги, искам да попитам някой ползвал ли е услугите на въпросната фирма Ролпласт ?Понеже чета доста негативни мнения ,но все от 2007/08г. Днес бях в техен офис и ми направиха оферта с Трокал 88+ ,6 камери ,троен стъклопакет на 40мм,обкова е 1.5мм и цената е доста приемлива! След 27% отстъпка цената идва почти на цената на български профил. Обясниха ми ,че профилът идва от Германия , а стъклопакета от Унгария , а аз явно приличам на рибка :проба:
Та на хартия нещата са супер , но не съм виждал тяхна работа и съм малко скептичен ! Понеже на мострите забелязах ,че ръбчетата на ъглите не са срещнати перфектно,т.е. имат леко разминаване(може и да е нормално). Дали някой си е поръчвал при тях и останал ли е доволен ?
И още нещо да попитам, ако трябва да сравним КМГ 6 камери с Трокал при идентичен стъклопакет, дали би имало толкова голяма разлика като топло и шумо изолация ?
fox_vt - майстор
Аз съм повече от 5 години със трокал троен стъклопакет с Ка стъкло и високоенергийно отвън.За цената си е перфектна.Като се отвори прозореца по това време се затваря чак ноември и не е мръднал грам.Шумоизолацията е добра все пак е тройно стъкло,за топлоизолацията не мога да сравнявам.За кои ръбчета имаш предвид,ако са тези дето е лепен профила наистина че някъде не са точно центрирани,нз каква е технологията,но това надали е проблем.Това имам предвид вътрешните ъгли на профила.С две думи лично аз от трокал със троен стъклопакет съм много доволен.Двойния в кухнята имам проблем със вратата на терасата ама то си лично моя грешка че я направих с цяло стъкло и увисва.Ама то там май не беше и трокал :?
Мерси колега, ще се доверявам и аз на тях ! Относно цената, не е никак ниска. Прозорец 160х140 (неотваряем) и вратопрозорец 160х140+врата 80х220 (прозореца е с крило 70см и се отваря в двете посоки) цената е 1800лв. ,след 27% отстъка става около 1300лв.(цената включва комарник и подпрозорачни первази 20см) Казвам цената понеже колегата каза "за цената" . По скъпа е само Кьомерлинг и след това Саламандър !
kiroslavov - специалист
Аз съм ползвал "Ролпласт" 3 пъти, като със всеки следващ път качеството им спада. Дотолкова, че повече никога няма да си поръчам дограма от тях. Последните 3 прозореца, които поръчах от тях все едно бяха направени от някакви остатъчни материали, новия им обков "Wink House" е в пъти по зле от стария "Maco". За въпросната поръчка, човека който изпратиха обърка половината размери както и посоката на подредба на стъклата на единия прозорец (за съжаление не беше правоъгълен и не може просто да се обърне). След като почнах да им се обаждам за да отстранят проблемите си общо взето нищо не направиха и само си прехвърляха топката между някакви си отдели, и накрая естествено нищо не направиха. Може да съм единичен случай, но все пак имам поглед във времето как се развива тази фирма. Общо взето мнението ми е, че колкото и голям завод да имат, той е пълен с неграмотен персонал!
fox_vt - майстор
Колега ти шегуваш ли се? Каква е тая цена то половин апартамент се обзавежда.Моя прозорец е грубо 1,40 на2,10 см крилото ев единия край стандартно 70 см.Цена 240лв но поръчан е директно от склада им тук с мои размери мой транспорт и аз си го монтирал сам.При теб излиза че цената на труда е колкото дограмата.Подпрозоречна дъска нямам комарника е 50лв ролетен.
fox_vt написа:
Колега ти шегуваш ли се? Каква е тая цена то половин апартамент се обзавежда.Моя прозорец е грубо 1,40 на2,10 см крилото ев единия край стандартно 70 см.Цена 240лв но поръчан е директно от склада им тук с мои размери мой транспорт и аз си го монтирал сам.При теб излиза че цената на труда е колкото дограмата.Подпрозоречна дъска нямам комарника е 50лв ролетен.
Колега не се шегувам! Твоят стъклопакет троен ли беше и с кой профил е тази цена ? Защото брат ми поръчва подобен прозорец като твоят ,но с БГ профил , троен стъклопакет ,обикновенни стъкла и цената е 280лв.
Някой може ли да ми препоръча качественна дограма в гр.Стара Загора , изключвам Саламандър и Кьомерлинг ,че там цените ми идват в повече !
VLADO66 - майстор
J_GOTI написа:
Някой може ли да ми препоръча качественна дограма в гр.Стара Загора , изключвам Саламандър и Кьомерлинг ,че там цените ми идват в повече !
http://www.valda.bg/index.php?option=co ... 52&lang=bg
fox_vt - майстор
Дограма трокал и троен стъклопакет вътрешно Ка,средно обикновенно и външно високоенергийно всичките 4 мм + аргон ама за него не мога да кажа дали го има или е рекламен трик.За стъклата съм сигурен теста със запалката е карасноречив :)
koleto84 - специалист
Абе,...искате хем мнооо хубо,хем евтино. :?
Ами няма.
Едно време се шегувахме-бърэо,евтино или
качествено,ама не и три в едно. :-D
И элатна да е кат не тия сложат както трябва се тя. :finga:
koleto84 написа:
Абе,...искате хем мнооо хубо,хем евтино. :?
Ами няма.
Едно време се шегувахме-бърэо,евтино или
качествено,ама не и три в едно. :-D
И элатна да е кат не тия сложат както трябва се тя. :finga:
Колега не съм казвал ,че търся евтино ! Ако според теб 1400лв. за тези размери са евтино ,значи може да си позволиш Саламандър или Кьомерилнг, защото там цената е 2 300 и малко нагоре.Аз не мога , но и не искам да си дам парите и да получа нещо некачествено ! Затова питам дали някой се е сблъсквал с Трокал 88+ и дали е останал доволен. Ако за тези пари имаш по-добро предложение ,ще бъда благодарен да го споделиш ! Аз така или иначе съм се спрял на този профил който е 88мм широк - 6 камерен, троен стъклопакет със стъкла Ка/обикновено/4 сезона, ПВЦ дистанционери, обкова е 1,5мм или 1.6мм ,а цвета е орех. Тези неща не ги казвам за да се хваля ,а за да може следващият който има подобна дилема , да има някаква информация къде,какво и на каква цена се предлага !
Какво разбираш под некачествен монтаж ? Да не е нивелирана дограмата, да няма достатъчно пяна,да не е захваната добре ? За какво да внимавам?
Проверих твърдението на колегата по-горе,че за 240лв. е сложил прозорец с размери 210х140(с отваряемо крило,троен стъклопакет,6 камери и т.н.) и се оказа ,че не е вярно ! Цеанта без монтаж и транспорт е 200лв. надолу ! Което не си струва !

Тема "Ролпласт - Трокал ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: