• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hakama - специалист
Става дума за п"едал на електрифицирана шевна машина Юнион с двигател Tur2, работи на пълни обороти само (към последната третина се включва - от натискането) - дали може да се поправи или да търся друг?

Другия проблем е, че като натисна педала (или на ръка завъртя големия диск) не се задвижва иглата, стягах и врътката отдясно, но не става пак ремъка блокира, трудно се върти шайбата...
Гледах я отдолу, но от шайбата надясно нищо не се движи.
Последна промяна от hakama на ср мар 26, 2014 4:58 pm, променено общо 1 път.
shadow__01 - майстор
Това е механичен проблем. А за електрическия цензура, той не е (трябва) ли с регулатор в него?
shotik - майстор
Оригиналните са с пакет от графитни колелца.които при натискане изменят съпротивлението и от там регулират оборотите на моторчето.
piron45 - майстор
hakama написа:
Става дума за п"едал на електрифицирана шевна машина Юнион с двигател Tur2, работи на пълни обороти само (към последната третина се включва - от натискането) - дали може да се поправи или да търся друг?

Другия проблем е, че като натисна педала (или на ръка завъртя големия диск) не се задвижва иглата, стягах и врътката отдясно, но не става пак ремъка блокира, трудно се върти шайбата...
Гледах я отдолу, но от шайбата надясно нищо не се движи.

Според мен първо си оправи механичния проблем, пък тогава ще нищиш електрическия ако изобщо го има. Ако ти е блокирала машината е естествено да не иска да завърта на ниски обороти щото няма мощност. Тая машина мазана ли е ? Откачи ремъка, обърни мащината и прегледай да видиш къде задържа въртенето като пробваш леко да завърташ напред-назад на ръка. Провери да няма набутани и омотани конци около калерчето, които да блокират движението. Дай няколко снимки отдолу на машината.

ПП Ето ти нещо полезно за случая : http://dorrrrrrrrra.snimka.bg/hobby/up- ... 3.15833857
hakama - специалист
Относно п'дала - разглобих го, но преди това се усещаше че нещо дрънка вътре, оказа се една Л-образна пластина, която не разбрах как е била закрепена досега. Предполагам някой от кондензаторите е дал фира, за да тръгва толкова рязко (има и една бобинка).
Ето малко снимки:
Изображение Изображение Изображение Изображение

Втория проблем е някакъв блокаж, не успях да го хвана откъде е - ще се вика майстор явно.
shotik - майстор
Ти работил ли си с тази машина ?
todortv - майстор
Колегата по-горе е дал линк и се вижда добре как трябва да стои пластината.
Тази пластина натиска графитните пъпки, в двата цилиндъра.
В цилиндрите има графитни пулове, които вероятно част от тях са начупени.
Почистваш пуловете със спирт, ако начупените не са много(5-6) на тяхно място слагаш метални шайби.
Кондензатора и резистора, ако те притесняват може да ги махнеш.
Като сглобиш с омметъра мериш и същевременно натискаш плавно педала. Съпротивлението трябва
да се изменя плавно., като при ненатиснат цензура е безкрайно голямо.
Ако не се оправиш:
http://prodavalnik.com/elektromotor-i42434927

П.П. Като гледам закрепената пластина колко е нагоряла явно доста е ползвана машината на макс. обороти.
Ще ти трябва и поялник. :)
докера - специалист
Само да допълня todortv - внимавай какви шайби слагаш ! Трябва да са плоски / защото повечето не са съвсем такива/ , защото рискуваш да натрошиш графитните пулове , които са изключително крехки.
Аз преди време ремонтирах подобен и в крайна сметка , поради това , че бяха натрошени доста от пуловете , намерих сервиз за шевни машини и за 10-тина лв. проблема се реши .
Най добре отвори внимателно двете цилиндърчета и ако има много натрошени - постъпи по същия начин .
hakama - специалист
shotik написа:
Ти работил ли си с тази машина ?
Не съм, от както е пренесена при мен, не е работено. Майка ми последно е шила, но каза че няма идея защо не зацепва...

Разглобих и двата цилиндъра, имаше един счупен пул, сега нагласихг пробно единия цилиндър - графитената пъпка луфтира 3-4мм. Колко трябва да бъде?
Утре ще ги почистя със спирт, кофтито е, че мултицета и поялника не са у мен и ще се забавя. Но съпротивлението мога да го видя дали е ок - като задвижа двигателя. Онази пластина мисля, че разбрах как да я наместя.

Не мога да схвана на какъв принцип работи :? :idea:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с п'едал на шевна машина Юнион; 2)Не се движи иглата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: