Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тани написа:
Каква е техниката на нанасяне? Това "без бързане" веднага предизвиква проблем с бързото дърпане на боята и невъзможността да се върнеш назад! Може би аз не използвам правилните техники и затова не мога да постигна задоволителен резултат с дунапрена! Пък честно казано , не съм и пробвал много , защото ми се струва несериозно боядисването на големи пространства с дунапренов валяк!
На мен пък ми тежат другите валяци. Има един баланс между бързо с пръски и бавно. Та някъде там. Но при всички случаи без натиск. Като четох упътването на ЕКОН-еца, не го правя много по-различно. в зависимост от ширината на валяка ми идва и квадтатурата, но обичайното е с едно топване вертикално-диагонално, после в другия диагонал, после по хоризонтал, ново топване почвам другото парче и накрая минавам старото по вертикал и пак топвам. Наблягам на "без натиск". Леко мразя латекс и вкъщи само детската стая е с това. Сега като гледам няма разлика - аз минах до 2 метра, нагоре децата. едновременно го правихме. Хм - половината стени колкото можахме изстъргахме старата боя, влажен парцал, другите две са гипскартон и тук-таме гипсатен. Минахме всичко с разреден бял латекс и после само едно минаване с най-евтината готово оцветена на Оргахим.
Опитът ми казва - леко, плътно, тънко полагане и добро изсъхване на слоевете.
masteradmin - майстор
Аз си купувам винаги валяк с къс косъм, който струва поне 15-20 лв. Ако валяка се истисква добре и първата ръка е рядка, а втората по - гъста няма да има проблем. Друг е въпроса дали да се боядисва само напред назад или във всички посоки. Аз лично минавам на едно място поне по 100 пъти във всички посоки и по този начин няма черти.
Тани - модератор
А разреждаш ли боята? Как се справя с гъста боя?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако питаш мен. В повечето случаи разреждам боята. НО! На 20 кила боя 50-100 мл вода. И много разбъркване. С миксера. Който няма опит и усет по-добре да не разрежда, само да разбърква. Задължително.
Takezo Sensey - модератор
Rumen Iankov написа:
Най напред минаваш с космат валяк и веднага докато не е изсъхнало минаваш с дунапреново мече. :)
Хе хе , що не опиташ да видиш , какви красиви люспи ще направиш.Или в лявата ръка дунапрена , в дясната това с дългия косъм.Може и да успееш ако боядисваш 1-2 квадрата. :-D
Natalka - специалист
Всяка боя има в техническите си характеристики/ посочени от производителя / в какво съотношение точно се разрежда. Обикновено са в някакви граници, например 40- 50 % за първа ръка и 30- 35 % за втора ръка. Друг е въпроса дали когато се купува боята някой се интересува от това и пита продавача. :)
Takezo Sensey - модератор
Natalka написа:
Всяка боя има в техническите си характеристики/ посочени от производителя / в какво съотношение точно се разрежда. Обикновено са в някакви граници, например 40- 50 % за първа ръка и 30- 35 % за втора ръка. Друг е въпроса дали когато се купува боята някой се интересува от това и пита продавача. :)
Не съм много сигорен в това което казваш .При цялото ми уважение към теб ако разредиш латекс с 50% вода , какво ще се получи нещо като грунд.И с колко ръце ще покрие. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хе-хе-хе, проценти убиец!
Без уважения, но принципът е верен.
ХОРА, ЧЕТЕТЕ ЕТИКЕТИТЕ И УПЪТВАНИЯТА!
Natalka - специалист
За това и казах, че всяка боя или латекс има техн. характеристики. Нашите латекси например за 1 ва ръка се разреждат 70-75% с вода, а за 2ра- 40-50%. И покриват на две ръце перфектно!!!!
Така че, не си прав! Боядисали сме хиляди квадрати и мога да споря по въпроса много.
ЧЕТЕТЕ И ПИТАЙТЕ ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ НА РАЗЛИЧНИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ, така ще си спестите доста ядове и време.
Takezo Sensey - модератор
Natalka написа:
За това и казах, че всяка боя или латекс има техн. характеристики. Нашите латекси например за 1 ва ръка се разреждат 70-75% с вода, а за 2ра- 40-50%. И покриват на две ръце перфектно!!!!
Така че, не си прав! Боядисали сме хиляди квадрати и мога да споря по въпроса много.
ЧЕТЕТЕ И ПИТАЙТЕ ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ НА РАЗЛИЧНИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ, така ще си спестите доста ядове и време.
браво , предолагам става дума за бял цвят......цветния колко тона ще е по светъл с разреждане 70-75 % :?

Тема "За гладко боядисване на таван с латекс - какъв валяк?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: