• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
thinkpad - майстор
kozl написа:
Тинки беден ти е речника.
Тълковният речник на българският език слага симпатизирам и в контекст като съчувствам, споделям. По-рано логически грешно се изказах, за което се извинявам. Останалото е за друга тема. Но ще кажа едно - ако държавата не е тук, за да помогне, а хората помагат отделно от държавата , а държавата - това би трябвало да сме ние, излиза че държавата не е нас и ние не сме държавата, а че тя е паразитна структура, чието съществуване е необосновано.
Исках да изкажа по повод изказвания на Чефо, че ми е безразлично, че това не е така, не изпитвам апатия, а действително съчувствам на пострадалите и съжалявам за загиналите по според мен нелеп начин. Това не е за тази тема обаче и ще помоля всяка следваща реплика да е в нощните птици или в обособена тема.
hidrazin - майстор
Голям праз. Сбъркал си поради незнание или .... Разбрахме и ти се извини. Толкоз. Мисля че всички разбраха, че не се радваш и не ти допада случилото се.
:partyman:
SEV - специалист
Колко съм се прекарал само,да плащам едни пари на бояджии за поразиите от градушката,като можело за 10 кинта на детайл да оправя нещата.Защо ли смених стъклото,там един найлон и газ.

Към автора на темата ако мислиш че си направил нещо :-D ,верно е направи си сам,но при теб е станало направи си СРАМ.
thinkpad - майстор
SEV написа:
верно е направи си сам,но при теб е станало направи си СРАМ.
Защо? Равномерно ли е - равномерно е. Какво повече можеш да искаш?
Junak - майстор
Аааа, след като Тинки симпатизираше толкова много на убиеца от Лясковец, вече с нищо не може да ме учуди.
thinkpad - майстор
Junak написа:
Аааа, след като Тинки симпатизираше толкова много на убиеца от Лясковец, вече с нищо не може да ме учуди.
Спри да сер*ш по темите. Това, което казваш е долна лъжа. По никакъв начин не съм подкрепял никога убийци. Ако нямаш какво да кажеш по темата, ходи някъде другаде да се заяждаш. Но то ако на живо кажеш нещо такова, има опасност някой да ти избие зъбите. По-лесно е като си анонимка в нета.
Chefo77 - майстор
Тинки, по-полека, ще спукаш капиляр. Спри ракията или в твоя случай - вероятно джин-тоника, много се нервиш, много битка ставаш. Чак да му симпатизираш не, ама почти му се възхищаваше как успял да натръшка спец ченгетата, а те били тоолкова некадърни (и умствено, и физически, и откъм обучение).
bagera1 - специалист
Пичове, тя и таз работа си има тънкости, но няма да ги споделям сега че е късно. Само да кяжа че ако търсите задоволителен резултат със спрей няма да го постигнете. Трябва ви само пистолет, пък компресор можете да си направите
bagera1 - специалист
Така, ще се опитам да обясня на кратко
автора на темата го е направил като за 2 минути- поне за толкова бих го направил аз
за да стане както трябва ще имате нужда от

ексцентършлайф, може и вибрационен, или пък с трупчета на ръка- бавен но пък евтин вариант( за тези които нямат машина)
шпакли, шкурки(120, 180, 240, 400), кит, филер, боя, лак..

със 240 матирате там където ще китосвате и около него
втвърдилият кит го търкате с 120, 180 или 240, зависи колко е голямо китнатото петно(понякога може и 80)
ако на пипане ви се струва криво можете да китнете пак, но задължително след като сте зафинили търканото място с 240 и обезпрашите

след като сте изправили петното трябва да пръснете филер-а(шприц-а по нашенски)
като около петното за филеросване матирайте с 400, обезпрашете, закнижете и обазмаслете
можете да ползвате пистолет с 1.4, 1.6 или 1,8 дюза - по принцип производителите на материали дават с какъв пистолет и налягане трябва да пръскате, но може и с вашия( ако дюзата ви е по-малка, играете с разредителя, отваряте повече иглата)

не трябва да достигате тиксото с филера ( трябва да свършвате на мястото където е търкано с 400- около петното, в противен случай става ръб и след като боядисате ще си личи)

след като изсъхне, шприцът а и детайлът се търкат с машина с 400 или на ръка с 800-водна
измивате, подсушавате, закнижвате, обезмаслявате, обезпрашавате с восъчна кърпа и пръскате боя- 2 ръце
след като изсъхне(да може да са пипа- около 10 мин) се почва с лака- пак 2 ръце като между първата и втората трябва да гледате какво дава производителя
пръска се с застъпване на метлата 70-80%

портокалов ефект или прашинки могат да се оправят с водна 2000 и пастиране

ето снимка на китосано, с матираното олколо него
Изображение
а това е най- добрият вариант- цлият детайл да се матира
Изображение
така изглеждат шприцовани детайли
Изображение

ето как изглежда боята готова за лакиране- матирала е
Изображение
и лакирано
Изображение

ето малко клипчета
китване


боядисване


лакиране
thinkpad - майстор
И до тука колко лева за материали и инструменти, включително пистолет с компресор и камера за съхнене направихме? Всичките тия неща е много оправдано да се купуват за кола, която струва 1000лв. А за 2 минути ще изшуриш детайла, ама друг път.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Боядисване на автомобил за 10лв(за детайл)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: