• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Лично на мен ми е доста интересно, но в момента само чета и събирам мерак да започна конструирането на инверторен електрожен. Очаквам още резултати от andro440! :)
andro440 - майстор
Concord написа:
Лично на мен ми е доста интересно, но в момента само чета и събирам мерак да започна конструирането на инверторен електрожен. Очаквам още резултати от andro440! :)
Браво ,купувай малко части и започвай от единия край ,не е толкова трудно,колкото изглежда ! аз съм вече на тема кутия. :tonqe:
Прикачен файл:
ScreenHunter_370.jpg
ScreenHunter_370.jpg (28.43 KиБ) Видяна 3985 пъти
Прикачен файл:
ScreenHunter_371.jpg
ScreenHunter_371.jpg (23.14 KиБ) Видяна 3985 пъти
Прикачен файл:
ScreenHunter_372.jpg
ScreenHunter_372.jpg (35.71 KиБ) Видяна 3985 пъти
предстои изработката на преден и заден панел и боядисване !шасито от ЮПС-а ,което плзвах за база ,ще го заменя с ръчно изработено и изрязано по шаблон с ръчен плазмен резак.
andro440 - майстор
темата за електрожените -умря ! китайците победиха и най надъханите инвертостроители :cool:
kuger - майстор
andro440 написа:
темата за електрожените -умря ! китайците победиха и най надъханите инвертостроители :cool:
Не виждам как един китаец ще ти отнеме кефа да видиш, как машина направена от теб работи отлично.
Май си се предал! Не ми достигат знания и материална база, бих се наел.
alien - специалист
andro440 написа:
темата за електрожените -умря ! китайците победиха и най надъханите инвертостроители :cool:
за да не умре трябва да се поддържа, има 2 варианта:
- някой който върти бизнес свързан с темата постоянно да я "вдига" със скрита и нескрита реклама
- нещо подходящо за балканския манталитет - с безплатен даунлоуд, или с друга далавера - как да излъжем електромера например
andro440 - майстор
kuger написа:
andro440 написа:
темата за електрожените -умря ! китайците победиха и най надъханите инвертостроители :cool:
Не виждам как един китаец ще ти отнеме кефа да видиш, как машина направена от теб работи отлично.
Май си се предал! Не ми достигат знания и материална база, бих се наел.
Само ти се струва ,че съм се предал ! скоро ще има снимки и клипове. Искам да покажа нещо завършено ,което ще прилича на фабрично изделие -за това се бавя . Относно материална база и знания -и аз започнах от нула . Мерак да имаш само.... :cool:
andro440 - майстор
кутията
Прикачен файл:
Снимка0680.jpg
daniel.trifonov - специалист
Много лъскава е станала кутията, че и "хриле" си има.
Сподели моля те, за изработката!
daniel.trifonov - специалист
emilnikov написа:
Пробвах тази схема за безконтактно палене и тръгна добре с малки промени. След високоволтовата намотка съм заменил умножителя от китайската схема. Имах малко проблеми с трафа , на по-голям ферит ще е по-добре защото между всеки слой на високоволтовата намотка трябва изолация. Иначе пали от раз. Платките си ги правя вкъщи на ситопечат - едностранни. Ако някой има интерес мога да помогна за направата , трябва ми само негатив - 0898796902 Емил
Здравей колега!
Не можах добре да разбера каква комбинация се е получила от двете схеми. На руската ми се губи нещо между трансформаторите...
Към каква машина си закачил тази приставка?

Малко предистория. Преди доста време ми се завъртя идеята за пълен резонансен мост. Бях купил някои дребни компоненти и с pansim бяхме обсъдили някои аспекти... Та реших да довърша идеята и ми се иска да може да се ползва аргонова ръкохватка с безконтактно палене.

Все пак, това което ще правя е пълен мост по Неголяев с 2хЕ65 за траф и 1хЕ65 за дросел 160А макс. ток. Намотани съответно за трафчето 14/3+3 и за дросела 10нав.


Поздрави на всички!
Даниел
andro440 - майстор
daniel.trifonov написа:
Много лъскава е станала кутията, че и "хриле" си има.
Сподели моля те, за изработката!

Черна ламарина ,ръчен абкант за огъване , ръчна плазма за рязане ,компресор и бояджийски пистолет ,автоемайлак -и малко мерак !
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: