Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте имам един голям проблем с луничките на който се надявам, че някои ще ми помогне!! Той е следния:
Поставих си в спалнята пет лунички по 35W в гипсокартона кото направих грешката да ги сложа в последствие; т.е. първо мислех да сложа някакав лампион и сложих гипскартона и след това реших да сожа луни, на се появи следния проблем нямаше как да сложа голям трансформатор и се наложи да сложа три. Свържах ги един траф от 70 вата за една луничка от 35 вата и два трафа по 105 вата като всеки е свързан с две луни по 35 вата. Сложих и клуч за регулиране на осветлението. Дотук додре като ги вклуча работат нормално и се рагулират нолмално, на след като поработат десетина минути идва проблема и той е че като искам да намаля осветлението почват да се намаляват по отделно. Първо почват двете от единия траф после от другия и накрая остава само едната която е с 70 ватовия, а на всичкото отгоре вчера останових че като работат повече време и четерите угасват самички и остава да свети само едната и след известно време се вклучват отново сами!!! Просто не знам какво става и как мога да отстраня този дефект. Много щте се радвам ако някои има отговор!!!!!
Последна промяна от maniakaaar на вт юли 25, 2006 5:49 pm, променено общо 1 път.
Защо никой не отговаря? Никой ли не знае от какво може да е този проблем!!!! :sad:
Препоръчвам Ви, да изпалзвате старо компютълно захранване, като махнете всички кабели освен 12V+ и GND. Евтино, 300W и сравнително тихо!
Duke_BG - специалист
проблемите ти са следните :
1. използвал си различни трафове както и не си натоварил трафовете еднакво ( като процент от номинала им ) - затова последна ти гасне едната дето е на 70 В траф
2. не си казал какви трафове си сложил, но като гледам какви са ти оплакванията си сложил електронни - а те са наблъскани със всякакви защити и се омагьосват при връзване на регулатор в първичната им намотка

Решение на проблема : замени трафовете със стандартни ( нормални трафове с намотки ) - най добре е тороидален траф 200 W

и не го слушай за захранване от PC - това, че захранването е 300 W не означава че на 12 В е 300 W :
1 - то е импулсно захранване и по всяка вероqтност няма да се регулра
2 - ампеража му няма да е достатъчен
3 - добре е вентилатора му да остане на мястото си
Полупроводниковите битови регулатори (симисторни) се използват за регулиране на АКТИВЕН ТОВАР. Дори и да се поставят обикновени трансформатори, съществува опасност от гафове.
Успех!
Duke_BG - специалист
има нещо вярно в това ама поне няма да са такива фрапиращи гафовете и нема да има ефект "дискотека" или "тука има тука нема"

Тема "Голям проблем с лунички! Помогнете!!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: