Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nikolson - майстор
Именно затова посочих коректния линк. Титаният е много здрав, но при последващо заточване сваляш слоя и остава връх без покритие. Затова кобалтовите свредла са по-скъпи.
etconev - специалист
А някой знае ли къде заточват качествено свредла, за гр.Варна става въпрос?
lecki - специалист
В Лидъла имаше промоция на машинка за заточване на свредла,
може и да работи добре. :?
vladim6 - специалист
пълна глупост е тази машинка аз си купих но за нищо не става :sad:
anabolicbeast - специалист
lecki написа:
В Лидъла имаше промоция на машинка за заточване на свредла,
може и да работи добре. :?
Машината за нищо не става! Личи си, че е отнеман материал при заточването, но ъгълът е трагичен, както и стружката при пробиване(ако въобще може да се нарече така)! :partyman:
Колегата ме изпревари :)
etconev - специалист
Купих си от ссвердлата с титаниево покритие, коието ги продава пича от OLX.bg. Страхотни са. Също така от магазин на Бош си взех кобалтово свредло. Няма да повярвате какво му се случи... ще го книвмам и утре ще го кача. От пластнелин да беше предполагам, че щеше поне да одраска метала...утрем отивам в магазина за рекламация, изръсих се 6 лв. за титаниевото.
anabolicbeast - специалист
Един път и аз се минах с едно кобалтово на Бош 3мм., животът му беше 3-4 дупки! :toimonster:
kr1100 - майстор
etconev написа:
А някой знае ли къде заточват качествено свредла, за гр.Варна става въпрос?
Почти знам по описание. Скоро ще ходя на разузнаване.
Описанието беше " крайезерния път, отбивката за бившето автостопанство , не първия вход, а после.- ще ги намериш". Спомена за ЗРНА, което ми напомня за друго, но тези били от бившето ВАМО инструментален. Заточно.
mgbagera - специалист
И аз съм се наканил да си купувам свредла но съм се спрял на българските от стария материал.
Попаднах на една обява в базара където получих добра оферта. За размерите от 3 до 13мм. само цели числа без половинки ми излиза 18,50лв.
https://bazar.bg/obiava-14271140/burgii

Тези предполагам са от стария материал :? Имате ли някакво мнение за тези бургии ?
nikolson - майстор
Когато имам възможност, купувам от българските. За мене са с най-добро съотношение цена-качество. Има и по-добри цени от тези в линка. Но ако ползваш нитачка, метчици и т.н, вземи си размери и за тях.

Тема "Качествени свредла за метал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: