• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 244
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Винаги сам се питал как се правят водачите за фреза предполагам на ръка с прободни трион и пиличка докато се доката :-) защото по дърводелската телевизия все използват разни шаблони за различните неща ама диванетата не дават как се правят самите шаблони а и едва ли за всяко нещо има готови шаблони :-)

Някой правил ли си е шаблони за фреза да ме светне по вапроса :-)
крум - специалист
Едно предположение: начертаване с подходяща програма и след това лазерно изрязване.
А копирането би трябвало да е елементарно - сканиране на шаблона, изчистване с подходяща векторна програма (примерно Corel Draw) и изрязване на лазер.
escutcheon - специалист
Вижте колко елементарно се прави повдигащия механизъм на оберфрезата

Прикачен файл

Router%20lift%202.jpg
Router%20lift%202.jpg (24.76 KиБ) Видяна 23666 пъти
griffin - майстор
еее ти си гений бе човек :-) на мен ми предстои да си монтирам фрезата в маса, и точно се чудех как да я направя по лесно да се повдига, но твойто решение е гениално направо :-)

10х като я туря на масата така мисля да го направя като тебе :-)
zz_stefanov - майстор
escutcheon написа:
Вижте колко елементарно се прави повдигащия механизъм на оберфрезата
Това си е супер :) Като гледам може да се модифицита, така че вместо крика да се ползва и лостова системка за надигане на фрезата с цензура, например - за дупчене на отвори. А отгоре на плота - линеали, водачи ..... :)
И аз ще го мятам да го правя :)
Каква площ ти е плотчето и можеш ли да постнеш една снимка от горе?
Мисля като го правя да изравня плота на фрезата с работния плот за да се ползва целия работен ход на машинката.
escutcheon - специалист
Това е снимка от нета. Аз самия още умувам как точно да осъществя проекта. Дори смъкнах PDF на патента на масата по-долу, но е много трудно за изпълнение "направи сам". А знайно е, че читав стругар трудно се открива и ще мисля за крика :?

Прикачен файл

main_plungelift.jpg
main_plungelift.jpg (45.32 KиБ) Видяна 24788 пъти
velsi - Почетен майстор
Би ли дал линк към патента? Тая дръжка там... :? не ми харесва точно на това място.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Дръжката е мобилна.
griffin - майстор
Колеги това което е на снимката в нет-а имаше дадено как да се направи но за целта трябваше да се разпробива по самата фреза т.е гаранцията отпада автоматично :-) варианта с крикчето мисля че е много по практичен т.к просто не се пипа нищо по фрезата само се подпира :-)
escutcheon - специалист
За световните марки фрези се продават повдигащи маси - търсете в бате Google- plunge lift. Аз имам Спарки и юнака в магазина на въпроса имат ли фабрично приспособление ме изгледа така, че си помислих, че съм в Техномаркет :cry:
Линк към патента в момента не мога да дам, защото тия от сайта нещо са се омазали. Търси на freepatentsonline.com в търсачката пишеш Lift mechanism for plunge routers.
Май ще се ориентирам и аз към крика. :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: