Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте!
Имам следният проблем-абсорбаторът(вграден е) издава много силен шум(бучене),досто повече от нормалното.Когато отворя вратичката на шкафа над него,където минава въздуховода шумът леко намалява.Има ли някакво решение или абсорбаторът е просто по-шумен?Това са му параметрите.
Благодаря!

Технически спецификации:
•Телескопичен абсорбатор
• Контролен панел механичен
• Автоматично включване и изключване при изтегляне на панела
• Мотор с двойна турбина
• Капацитети на абсорбация:

Максимален капацитет на засмукване 756 м³/ч
Капацитет при свободен изход 540 м³/ч
Капацитет по UNE-EN-61591 380 м³/ч
• Скорости 2
• Метални филтри
• Демонтиращ се преден панел
• Ниво на шум (UNE-EN-60704-2-13): 46dB
•Изход Ø 125
•Антивъзвръщателен клапан
fox_vt - майстор
Ами да ти кажа шумен си е,моя е трискоростен като на макс е към 500м3 а твоя е още по мощен.Та на трета скорост си е като изтребител и надига капака на тенджерата,карам го на 1 ва степен и пак си е шумен едвам чувам тв то.Има едни безшумни ама те и не дърпат :-D зависи на теб какво ти трябва.

пп аз съм даже с два мотора :wink:
Купете си Регулатор на напрежение.
Аз наскоро купих абсорбатор. Много е мощен. В магазина ми се стори тихичък, вкъщи обаче - Боинг 747 излита.

Решението:
Регулатор на напрежение. Потърсете в Гугъл.
Работи.

Изображение
naB4o - специалист
Аз пък предполагам е гофрирана тръба с диаметър <125мм. Моя се обезшуми поне 4-5 пъти, когато смених на гладки въздуховоди и минах от 110 на 150 мм диаметър на тръбата.
За тия кубици или трябва да е 150 отвор, или кубиците са по-малко и не отговарят на стандарта (възможен рекламен трик). Моя за сравнение е 660м³ като те са изчислени при 150мм въздуховоди и съответни дължини на тръбния път, според стандарта DIN и т.н.
miroki - майстор
Имам съсед с подобен. Явно си пушат цигарите на него. Докато спре и го пускат. А тръгването е най-зле, докато развърти турбината. Случва се да ме събуди дори.
И се оказа, че не е този до мен, нито над и под мен, а страничен.
Скоро ще го издиря....

Тема "Шум от абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: