Всичко за дърводелството
misho81 - напреднал
Колеги помагайте, реших да правя вита стълба към вторият етаж, от дърво! Направих си проект сметнах си всичко небходимо, и намерих сериозен проблем :)
Дъбови талпи в София няма никъде!!! Намерих на едно единствено място, но ми искат 1200лв. за кубик :butthead:
Трябват ми талпи/дъски, от дъб или бук с размер: дебелина 5см, ширина 30см. - около 0,5кубика!
Ако някой знае къде има дъбова или букова дървесина с добро качество- но не за 1200 на кубик, казвайте! Ако в София няма, склонен съм да се вейна на колата и да отида и до Рила, или къдете предложите, да си ги докарам сам не е проблем, само цената да е по нормална и да е добро качеството!
От дъба/бука ще правя стъпалата и някои видими детайли, така че смяната на дървесината с чам например е изключена!
Благодарен съм за всякакви идеи!
griffin - майстор
Постни после снимки :) че аз съм се засилил стъпала от орех да правя уж :)
Chefo77 - майстор
Държиш да е монолитна дъска или искаш стъпалата да са дъбови просто. Ако е второто - мислил ли си да поръчаш на дърводелец или паркетна фабрика да ти направи "фингърджойнт"?
ZEDYCUS - майстор
В Пловдив има един склад- http://www.woodmat.bg/bg/Darven-material/ вместо до Рила се разходи до тепетата. Но цената също е яка- 3-то качество е 1080 лв, първо е 1800 лв. Има и бук на цена 900лв. Един роднина поръчва скоро ясен, та му помагах , предимството е че можеш да си избереш фацата и широчината на дъските, няма проблем за това.
:partyman:
profesionalist_wood - майстор
Тия хубостници дали продават единични дъски или те задължават да купиш на кубик?
ZEDYCUS - майстор
Купуваш колкото ти портфейл позволява. Може една дъска, може 5 кубика.Портала на Мио амико в дъното на двора е, преди Метро.
nikolson - майстор
Мишо, ако беше от Ямбол, щяхме да измислим нещо, ама...много далече тая София. Да знаеш, тая цена в Пловдив не е лоша. Сух дъбов си е цифра от магазина. http://www.jaf-bulgaria.com/produkti/furniri
Мусачево.
mitko64 - майстор
То затова като му дойдат дръвцата, човек си подбира по- дебелите метровици и бичи на материал. Все ще потрябват. Аз от миналогодишните изкарах 29 талпички от хиркански клен. Нямам банциг и ги цепих с резачката. Пък букови дъски за хляб колко съм правил и сапове от клен и габър.
bulhomes2 - майстор
Сушен бук в при нас е 5-600 лв.
Фитилчо - майстор
Мога да измисля нещо на 800 пари.
4 метрови дъски , 4 см дебели на 4 метра дълги, ширина различна, на янове са още.
Удряш кьоравото, щото такъв дъб с тъмна вена не съм виждал още и ти гарантирам, че няма да намериш никъде. около 100 годишна гора от северен много стръмен склон(не задържа вода в почвата). Това значи, че е расла бавно и става МНОГО здраво дървото по този начин (горският ми го каза) и затова е с такава тъмна вена самият материал.
Четкал съм ги аз лично една по една :cool: от година и половина съхнат вече естествено съхнене.
Имам и 13-15 см дебели янове(средните янове, най широките) пак на 4 метра

Изображение
Изображение Изображение
Изображение

Тема "Помагайте-търся дъбови или букови дъски/талпи- София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: