Напишете въпрос свързан със санирането.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добре де beep, сетих се, че го имаш и затова питаш и в горния си пост ти писах какво да направиш! Купи си добавката и действай!
За друг път да си знаеш, че производител няма доверие на пишман консултанти и е решил въпроса простакоустойчиво. На опаковката на всеки продукт пише за какво се ползва и как!
prascho - майстор
Аз бих го върнал от същия магазин и тъй като вече си го купил бих го заменил със лепило на същия производител см 83. Ако не иска да ти го смени доставчика, искаш му сертификат дали е лицензиран дистрибутор и се обаждаш на Хенкел като обясниш проблема. В лепилата на Баумит изрично пише, че не се поставят добавки против мразоустойчивост и прочие щото се разваля качеството на материала. Магазинерите трябва да си поемат отговорността за некомпетентни препоръки. Дори и да не е дистрибутор на Хенкел клиента има определени права и при погрешна препоръка от страна на магазинера с цялото право си да вдигнеш скандал и ако не срешнеш разбиране да потърсиш правата си където му е мястото. Еквивалентен е примера : купуваш сирене с масленост 3% записано на него но магазинера ти го продава с масленост 1%. СХЛ се бори с нас да ни доказва, че съществуват подобни контролни органи. Ако количеството е голямо, би трябвало транспорта по замяната на торбите да го поеме магазинера!! И следващия път чети на опаковката на стоката нейното предназначение. На търговец вяра не трябва да се има. Ако ти даде торба цимент вместо сирене ще се усъмниш...а ако ти каже да скочиш от третия етаж ще скочиш ли?

Втори пример: сестра ми е в Германия, купува си две тетратки в 14 часа и в края на деня 16.30 часа установява, че тетратките няма да и са удобни. Отива в магазина и й връщат парите!!!
$64EN - специалист
prascho e прав те си пробутват застоялата стока а ти после ходи се оправяй. връщай му всичкия теракол или го сменяй за нещо което ще ти свърши работа , и внимавай като пазаруваш каквото и да е гледаи сроковете на годност и за какво е предназначено , щото на места продават и стари неща и като им кажеш - тва му е минал срока на годност и веднага -а как тъка не може, и се оправдават (може наистина да не са знаели някои от тях , но повечето го правят съзнателно , тъкаче вяра никому) .
иначе prascho нищо чудно това да са едни от най-ефтините материяли . но както съм казвал всичко си зависи от клиента и неговите критерии за качество, ефекта който търси ,бюджета и тн. поминалото лято правихме една кооперация ново строителство цялата с каменна вата и работихме само с супер добри материяли на фирмата вебер . спомням си че тогава една торба лепило струваше около 40 лв. , а тя стигаше за около 2-3 кв. м . само лепенето , иначе предварително всеки лист се шпакловаше със същото лепило на местата където се полага материял за залепване , чакасе да изсъхне , леписе , дюбелира се по спец. начин с дюбели за вата , после се шпаклова една ръка без мрежа пак с лепилото , катоп изсъхне се шпаклова с мрежа една ръка , после грунда и накрая мазилката - всичко на вебер и от тогава станах голям фен на тази марка. всеки ден отиваха по 15-20 чувалчета най-малко от въпросното лепило :shock: просто хората бяха инвестирали невероятна сума в материяли за топло изолацията и за повечето неща по кооперацията . дори доведоха хора от вебер да ни кажат по какъв начин да се прави всичко, лепене , шпакловае , дюбелиране и сичко друго . много ми беше интересно сега като се сетя , но ватата особенно каменната е доста трудоемак материял за работене
тъкаче материялите се определят по джоба на клиента . доколкото разбирам и ти сега проучваш и обмисляш на коя фирма да се спреш и ми е интересно на кои ще се спреш и какви ще са ти впечатленията от материялите им
prascho - майстор
На която и система да се спре човек задължително идва техническо лице дава предписания за поставяне и следи за тяхното изпълнение. Аз съм напълно за този начин на работа. За момента съм се спрял на Баумит но съм наясно, че Аустротерм е под ръководството на същия холдин /Шмит индъстри холдинг/ и гледам с недоверие на твърденията от Баумит, че мястото на производство на стиропора е едно и също /управлението е едно и също/ но се различава материала в първоначалната си суровина. Сухите смеси също се произвеждат в Елин Пелин от българи. С две думи гаранцията е франция и си плащаш известен процент отгоре за реклама. Може и да съчетая материалите. Да ползвам стиропор на Аустротер пък лепила, грунд и мазилка от Баумит. Ще помисля в какви граници е икономията и дали пък не е по-добре да се работи все пак с гаранция. Вярно дюбелите държат и няма да падне, тъй че едно изпитание за гаранцията би било ако се направи системата с Клебеанкери /без дюбели/.
Ще се поинтересувам да чуя и една оферта от Вебер. До колкото ми е известно и те са дъщерна фирма на Австрийски холдинг но цитираните от теб цени са двойно по-високи спрямо цените на Баумит и Хенкел. Това ме навежда на мисълта, че може би се внасят от Австрия.
$64EN - специалист
това лепило беше толкова скъпо ( сигурно и сега е скъпо ) , защото е предназначено само за лепене и шпакловане на каменна вата , което си е доста специфична материя и споредмен е най-добрата топло изолация . трябва да направиме анкета че почна да ми става интересно :)
Lennonbg - помощник
$64EN написа:
това лепило беше толкова скъпо ( сигурно и сега е скъпо ) , защото е предназначено само за лепене и шпакловане на каменна вата , което си е доста специфична материя и споредмен е най-добрата топло изолация . трябва да направиме анкета че почна да ми става интересно :)
Смених го за лепило за топлоизолация на Боро :)
prascho - майстор
Ех, искаше ми се да вземеш Кленешпахтел на Баумит за да дадеш отзиви.
$64EN - специалист
Lennonbg написа:
$64EN написа:
това лепило беше толкова скъпо ( сигурно и сега е скъпо ) , защото е предназначено само за лепене и шпакловане на каменна вата , което си е доста специфична материя и споредмен е най-добрата топло изолация . трябва да направиме анкета че почна да ми става интересно :)
Смених го за лепило за топлоизолация на Боро :)
а за каква изолация си изповзвал борото?


prascho написа:
... Баумит ....
и аз още не съм работил с продуктина баумит , но единственият факт , който ме притеснява за тази фирма ,е че мурексин им е дъщерна фирма , а до сега не съм доволен от тяхните неща с които съм работил ( които не са кой знае колко...). ако искаш мога да разпитам колегите дали са работили с баумит и как им се струват продуктите им.
W123 - специалист
За вътрешна изолация от EPS съм използвал няколко пъти DuoContact на Баумит.Цената му е по-дебела но хване ли няма пускане.Изключително съм доволен от него освен един път само когато бързах и си оставих мистрията и маламашката наклепани с него.След два дни такъв зор видях да ги изчистя че просто не ми се мисли...
Lennonbg - помощник
$64EN написа:
Lennonbg написа:
$64EN написа:
това лепило беше толкова скъпо ( сигурно и сега е скъпо ) , защото е предназначено само за лепене и шпакловане на каменна вата , което си е доста специфична материя и споредмен е най-добрата топло изолация . трябва да направиме анкета че почна да ми става интересно :)
Смених го за лепило за топлоизолация на Боро :)
а за каква изолация си изповзвал борото?


prascho написа:
... Баумит ....
и аз още не съм работил с продуктина баумит , но единственият факт , който ме притеснява за тази фирма ,е че мурексин им е дъщерна фирма , а до сега не съм доволен от тяхните неща с които съм работил ( които не са кой знае колко...). ако искаш мога да разпитам колегите дали са работили с баумит и как им се струват продуктите им.
Борото още не съм го използвал, но ще за външна изолация 8 см на стиромат.

Тема "въпрос за лепило за топлоизолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: